توصیه رئیسی به مردم برای برپایی روضه‌های خانگی

تسنیم نوشت: رئیس قوه‌ی قضائیه از عموم مردم کشور دعوت کردند با برگزاری جلسات روضه خانگی از خداوند متعال برای رفع گرفتاری اخیر دعا کنند.

در ایام شیوع ویروس کرونا و ابتلای برخی از هموطنان عزیز به این بیماری و در اولین شب جمعه از ماه مبارک شعبان، حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی با برگزاری مجلس روضه خانگی و توسل به ذوات مقدسه اهل بیت علیهم‌السلام ضمن قرائت حدیث شریف کساء برای رفع این بلیه از کشور و سلامتی بیماران دعا کردند.

رئیس قوه‌ قضائیه در پایان این مراسم از عموم مردم کشور دعوت کردند تا با برگزاری جلسات روضه خانگی از خداوند متعال برای رفع گرفتاری اخیر دعا کنند.

بسم الله الرحمن الرحیم 
قل ما یعبؤُا بکم ربی لولا دعاؤکم

ابتلای اخیر عوارض گوناگون فردی و اجتماعی برای همه داشته است، اما برای مؤمن فرصت مغتنمی است برای توجه بیشتر به قدرت لایزال ربوبی و احساس کوچکی در مقابل آن. چنانکه رهبر معظم انقلاب هم فرمودند، دعا و توسل جمعی یکی از آیین‌های زیبا در زندگی مردم ایران است، اما اکنون که ملاحظات بهداشتی موجب تعطیلی اماکن مقدسه و اجتماعات دینی شده است، اعضایی از خانواده که این روزها در کنار یکدیگرند می توانند بدون خروج از منزل، سنت مبارک روضه‌های خانگی و قرائت حدیث کساء را برای استغاثه احیاء کنند. این سنت مبارک راهی برای حضور با تضرع به درگاه قادر بی‌همتا و استمداد از ذوات مقدسه اهل‌بیت با ذکر فضائل و مناقب و یادکرد از مظلومیت و مصائب آنان، و دعا برای رفع بلا است.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء
اغفر لمن لا یملک الا الدعاء

سیدابراهیم رئیسی
1399/1/7

۴۷۲۱۲

کد خبر 1369536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =