کشف اقلام دارویی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در مرزهای استان آذربایجان‌غربی

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان‌غربی از کشف اقلام دارویی و پزشکی به ارزش یکصد میلیارد ریال توسط مرزداران هنگ مرزی خوی خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، سردار حسین خانی در تشریح این خبر گفت : در راستای مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق کالا و تشدید کنترل نوار مرزی، مرزداران گروهان "گیرناویک" هنگ مرزی خوی با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی در حین پایش حوزه استحفاظی و اجرای گشت و کمین هدفمند متوجه تعدادی بسته مشکوک بصورت دپو در نوار مرزی شده و پس از بررسی شرایط و محل، توقیف نمودند.
وی افزود: مرزداران در بررسی بیشتر بسته های مذکور که به قصد ورود به خاک کشورمان دپو شده بودند توانستند ۲۸۸ هزار و ۳۱۸ عدد قرص دارویی، ۳۴ هزار ۷۹۱عدد لوازم پزشکی در انواع مختلف و ۱۴۹ مورد انواع لبسه قاچاق را بصورت بلاصاحب کشف کنند.
سردار حسین خانی تصریح کرد : کارشناسان ارزش ریالی کالا های مکشوفه را یکصد میلیارد ریال برآورد کرده اند، که اقلام مکشوفه همگی به یگان دلالت و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی در پایان با اشاره به ارزش بالای این کشفیات خاطر نشان ساخت : شناسایی و دستگیری متهم یا متهمین این پرونده با فعال سازی هسته های اطلاعاتی فرماندهی مرزبانی استان در دستور کار مرزداران قرار گرفته است.

۴۶

کد خبر 1369556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =