۲۴ درصد بیماران بستری کرونا دچار سوءتغذیه‌اند

تسنیم نوشت: رئیس انستیتوی تحقیقات تغذیه‌ای کشور با بیان اینکه حدود ۹۰۰۰ نفر در کشور فارغ‌التحصیل تغذیه داریم، گفت: حدود ۲۴ تا ۲۸ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها دچار سوءتغذیه‌ هستند و در این بحران به صورت خاص‌تری باید به تغذیه توجه شود.

دکتر جلال الدین میرزای رزاز در گفتگوی ویدیویی با خبرنگاران با بیان اینکه مباحث کلی تغذیه را در این مدت پس از شروع بحران کرونا به طرق مختلف به اطلاع مردم رساندیم، اظهار کرد: تغذیه سالم، محور توسعه پایدار در هر جامعه است. وقتی با بحرانی مانند کرونا مواجه می‌شویم برای کوتاه‌تر کردن دوران بحران می‌توانیم از راهکارهای تغذیه‌ای سالم بهره ببریم.

وی افزود: حدود 9000 نفر در کشور فارغ‌التحصیل تغذیه داریم که در کنار همه مدافعان سلامت کار گروهی می‌کنند؛ در بحران کرونا در بیماران بستری هر کدام از ارکان نظام سلامت در جایگاه خود باید ایفای نقش کنند تا نهایتاً خروجی خوبی در قالب کوتاه‌تر کردن مدت زمان بستری داشته باشیم.

رزاز اضافه کرد: حدود 24 تا 28 درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها دچار سوءتغذیه هستند و در این بحران به صورت خاص‌تری باید به تغذیه توجه شود؛ از لحاظ تعداد کارشناسان تغذیه در مقایسه با کشورهای همسایه و در حال توسعه وضعیت خوبی داریم و 11 نفر متخصص تغذیه به ازای هر 100 هزار نفر داریم بنابراین به اندازه کافی فارغ‌التحصیل در این زمینه داریم.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1369588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =