مربی تیم ملی پرو به خاطر نقض قرنطینه دستگیر شد

نولبرتو سولانو ستاره کهنه‌کار فوتبال پرو و باشگاه نیوکاسل در کشور پرو به دلیل تخطی از قوانین قرنطینه کرونا دستگیر شده است.

به گزارش ورزش سه، درحالیکه دولت پرو با هدف مقابله با گسترش ویروس کرونا قوانین منع رفت و آمد وضع کرده و از مردم خواسته از خانه‌های خود خارج نشوند، نولبرتو سولانوی 45ساله ستاره سابق فوتبال این کشور که یکی از پیشکسوت‌های محبوب باشگاه نیوکاسل انگلیس هم محسوب می‌شود و این روزها کمک‌مربی تیم ملی پرو هم هست، به دلیل نقض قوانین قرنطینه در کشورش پرو دستگیر شد.

با اینکه پرو تا کنون مثل برخی کشورها با تعداد بسیار زیاد مبتلایان به کرونا روبرو نشده ولی در روزهای اخیر تعداد مبتلایانش با رشد قابل توجهی روبرو بوده و به عدد 635 نفر رسیده. به همین علت بود که دولت پرو با اعلام شرایط اضطراری، قرنطینه شدید را بر این کشور حاکم کرد. بر اساس اعلام دولت پرو، از ساعت 8 شب تا صبح روز بعد هیچکس حق خروج از منازل خود را نخواهد داشت.

اما سولانو که در کشورش به سر می‌برد وقتی برای صرف شام بیرون رفته بوده، بیشتر از آنچه تصور می‌کرده ماندگار شده و در زمان برگشت به خانه متوجه می‌شود که ساعت از 8 شب گذشته است. او که توسط پلیس پرو دستگیر شده و سپس آزاد شده بود در گفتگو با یک رادیوی پرویی از مردم این کشور و دولت به خاطر عدم توجهش به مقررات قرنطینه عذرخواهی کرد.

سولانو در این باره گفت:" من از بابت کاری که کرده‌ام واقعا متاسفم و می‌خواهم همه من را ببخشند. من برای کاری که کرده‌ام هیچ توجیهی ندارم. این شرایط به همه سخت می‌گذرد ولی مهم سلامتی ما است. بدون سلامتی هیچ چیز ارزش ندارد و دیگر کسی باقی نمی‌ماند که بخواهد کاری بکند".

بر اساس گزارش‌ها، یکی از همسایه‌های سولانو متوجه حضور او در بیرون از منزلش شده و پلیس را خبر کرده است. پلیس سولانو را بازداشت کرده و به یک پاسگاه در شهر لیما، پایتخت پرو منتقل کرده است. البته به گزارش رسانه‌های محلی بازداشت سولانو چندان طول نکشیده و بعد از اخذ تعهد از او، سولانو آزاد شده و به خانه‌اش بازگشته.

43 43

کد خبر 1369913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =