زمان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین تمدید شد /جزئیات طرح جدید و مهم دولت برای قرنطینه کردن افراد مبتلا به کرونا

رئیس جمهور گفت: وزارت بهداشت امروز طرحی را به جلسه ستاد ملی آورد که مبنای آن این است که هر کس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خود را از جامعه دور کرده و به نوعی خود را قرنطینه کند

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا به تغییر زمان طرح فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و گفت: اصل اجرای طرح فاصله گذاری تا  ۱۵ فروردین خواهد بود و ادامه آن  تا ۲۰ فروردین است و ما گفتیم که در ۱۵ فروردین یک بار این اجرا را مرور کنیم ولی به طور طبیعی اجرای آن تا ۲۰ فروردین خواهد بود. مردم بر مبنای ۲۰ فروردین در نظر بگیرند و این مدت را همکاری کنند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

روحانی: برای اوج‌گیری کرونا آماده‌ایم /برخی دنبال مچ‌گیری هستند

رئیس جمهور با اشاره به جزئیاتی از جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وزارت بهداشت امروز طرحی را به جلسه ستاد ملی آورد که مبنای آن این است که هر کس که معلوم شد به ویروس کرونا مبتلا شده موظف است حدود دو هفته خود را از جامعه دور کند و به نوعی خود را قرنطینه کند. حال اگر لازم است در اقامت گاه قرنطینه ما، یا در خانه خودش و یا در بیمارستان بستری شود. ما خواهش می کنیم که کسانی که علائم بیماری کرونا را دارند خودشان رعایت کنند و خود را قرنطینه کنند چراکه  اولین کسانی که در خطر قرار می گیرند اعضای خانواده و دوستان و عزیزان  این افراد هستند که در معرض خطر قرار می گیرند.

روحانی خاطرنشان کرد:  بحث ما در جلسه امروز این بود که اگر چنین فردی به این دستورالعمل عمل نکرد و با این که می دانست کرونا دارد به جامعه آمد  چگونه رفتار شود که مقرر شد کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی در رابطه با نحوه برخورد با این افراد تصمیم گیری کند و اگر شد تا شب این دستورالعملی برای این طرح در مصوب کند.

۲۷۲۷

کد خبر 1369967