شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۱۰۰ هزار تن گذشت

ایسنا نوشت: جدیدترین آمار مربوط به مبتلایان به کروناویروس در آمریکا حاکی از آن است که تعداد موارد تایید شده ابتلای به این ویروس در این کشور به بیش از ۱۰۴ هزار تن رسیده است.

به گزارش واشنگتن پست، آمریکا اکنون تبدیل به اصلی ترین کانون شیوع ویروس کرونا در جهان شده است.

روند افزایشی ابتلای به این ویروس در آمریکا در حالی ادامه یافته که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور لایحه مربوط به در نظر گرفتن یک بسته محرک اقتصادی به ارزش دو تریلیون دلار برای مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونای جدید در آمریکا را امضا کرد. بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز ۱۰۴ هزار تن عبور کرده و تعداد جان‌باختگان در اثر ابتلای به این ویروس در آمریکا نیز به ۱۶۹۳ تن رسیده است.

آمریکا روز جمعه تبدیل به کشوری شد که بیشترین موارد ابتلای به کروناویروس را در جهان دارد.

در روزهای اخیر میزان آزمایش ابتلا به کرونا در آمریکا افزایش چشمگیری یافته و تا کنون بیش از نیم میلیون آمریکایی این آزمایش را داده‌اند.

منتقدان می‌گویند تاخیر در آماده‌کردن بسته‌های آزمایش کرونا و سرعت کُند در روزهای نخست، باعث شد این آزمایش‌ها خیلی دیر در آمریکا آغاز شود.

برخی مقام‌های محلی در آمریکا گفته‌اند آمار مبتلایان در کانونهای با شیوع بالاتر مثل نیویورک و کالیفرنیا، چند برابر آمار ثبت‌شده است.

310 310

کد خبر 1369971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =