لیگ برتر در برزخ بلاتکلیفی

هنوز مشخص نیست که مسابقات این فصل لیگ برتر در چه زمان مجددا از سر گرفته می‌شود و کی به پایان می‌رسد.

عرفان حاج‌بابایی: فوتبال هم همانند دیگر پدیده های بشری این روزها با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند به شکلی عادی و طبیعی فعالیت های خود را انجام دهد. تمامی لیگ های معتبر باشگاهی در جهان به حال تعلیق درآمده اند و حتی مسابقات یورو 2020 هم که قرار بود چند ماه دیگر در قاره اروپا برگزار شود،سال آینده برگزار خواهد شد.

در این میان وضعیت لیگ برتر ایران هم درست مثل الباقی لیگ های دیگر نامعلوم است و سرنوشت فصل جاری آن به هیچ عنوان مشخص نیست. لیگی که در تابستان و دیرتر از همیشه استارت خورد و قرار بود تا قبل از بازی های حساس و تعیین کننده تیم ملی در خرداد ماه به اتمام برسد اما حالا تمامی برنامه ها تغییر کرده است.

لیگ فصل قبل چه زمانی تمام شد؟

هفته اول لیگ هجدهم 4 و 5 مرداد سال 1397 برگزار شد و استارت رسمی لیگ خورده شد. فصل قبل هیچ اتفاق غیرمنتظره ای رخ نداد و تیم ملی هم به فینال جام ملت های آسیا نرسید تا مسابقات در نیم فصل دوم تقریبا سر وقت برگزار شود و همین امر هم باعث شد تا طبق برنامه و در تاریخ 26 اردیبهشت 1398، فصل گذشته به پایان برسد و تیم ها به تعطیلات بین دو فصل بروند. اتفاقی که در فصل جاری قطعا رخ نخواهد داد و تاریخ پایان بازی ها کاملا با آن چه که در گذشته معمول بوده است،متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تصمیم دارند لیگ نوزدهم را ادامه دهند

سرنوشت نامعلوم لیگ نوزدهم

رقابت های امسال از همان اول هم ماجراهای عجیبی داشت. از تاخیر در شروع مسابقات برای حل مشکلات زیرساختی و امنیتی تا بروز بیش از پیش این مشکلات در خلال بازی ها و مسائل دیگر،لیگ نوزدهم را عملا به خاص ترین لیگ ادوار رقابت ها تبدیل کرده است. حالا هم که در میانه راه پای ویروس کرونا به وسط آمده و همه چیز را مختل کرده است.

لیگ نوزدهم 31 مرداد ماه شروع شد و مطابق برنامه ریزی های سازمان لیگ قرار بود که 21 اردیبهشت ماه به پایان برسد. در حال حاضر اما چنین چیزی ممکن نیست چرا که علاوه بر جام حذفی، 9 هفته هم از رقابت های لیگ برتر باقی مانده و وضعیت کشور هم به گونه ای نیست که زودتر از اول اردیبهشت ماه بتوان مسابقات را از سر گرفت. بر فرض آغاز بازی ها از اوایل اردیبهشت 99 و این نکته که هر هفته یک مسابقه برگزار شود، احتمالا پایان لیگ نوزدهم در اواخر خردادماه و یا حتی اوایل تیر خواهد بود. البته نکته ای که در این میان خیال تیم ها و سازمان لیگ را راحت می کند این است که بازی های تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 به مهر و آبان 1399 موکول شده و اگر در نهایت تصمیم بر ادامه مسابقات باشگاهی گرفته شود می توان بدون عجله مسابقات را ادامه داد و سپس با هماهنگی فیفا،مدت زمان استراحت بین دو فصل را کاهش داد تا لیگ بیستم هم طبق برنامه معمول برگزار شود.

بر فرض آغاز بازی ها از اوایل اردیبهشت 99 و این نکته که هر هفته یک مسابقه برگزار شود، احتمالا پایان لیگ نوزدهم در اواخر خردادماه و یا حتی اوایل تیر خواهد بود.

تمامی این صحبت ها اما در زمانی قابل اجرا هستند که ویروس کرونا با همکاری و همیاری همه مردم و مسئولان هرچه زودتر از کشور رخت ببندد و امور به حال عادی خود بازگردد چون در غیر این صورت و در حالتی که این بیماری در کشور ماندگار شود،بعید است که اصلا امکان ادامه لیگ فراهم شود و باید مسابقات را نیمه تمام اعلام کرد.

254 43

کد خبر 1370172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =