60 درصد از ظرفیت 4 بیمارستان اصلی استان خالی است/ از عصر پنج‌شنبه تا کنون 10 واحد صنفی متخلف پلمب شده‌اند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان برخی از ابعاد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را در نشست با خبرنگاران تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین ازسمنان ؛ خبرنگار مرآت، حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان در نشست با شماری از اصحاب رسانه با یادآوری آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در جهت کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در سطح کشور اظهار داشت: کنترل ورودی مراکز شهرستان‌های استان و مدیریت تعطیلی اصناف در اقدام مهمی است که در جریان اجرای این طرح انجام خواهد شد.

خجسته‌پور با بیان این که اصنافی که ارائه خدمات آن‌ها به مردم ضرورت داشته باشد، به فعالیت خود ادامه خواهند داد گفت: مواد غذایی، بهداشتی، میوه‌فروشی‌ها، سبزی‌فروشی‌ها و دیگر اصنافی که نیازهای روزمره مردم را برآورده می‌کنند فعالیت خواهند داشت و اصناف غیرضروری باید تعطیل شوند.

وی با اشاره به این که کاستن از زنجیره انتقال بیماری از طریق کاستن از تجمعات و حضور افراد در جامعه یکی از موثرترین راه‌های کنترل بیماری کروناست، از نیروی انتظامی، بازرسی‌، مسئولان اصناف و اداره صمت به سبب همراهی در اجرای طرح مذکور قدردانی کرد و گفت: از مردمی که به واسطه اجرای این طرح با محدودیت‌هایی روبرو می‌شوند، عذرخواهی می‌کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان از کاهش 80 درصدی تردد در سطح استان در روز هشتم فروردین‌ماه به نسبت زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین آمار ترددها نسبت به روز پیش از اجرای طرح 27 درصد کاهش یافته است و این امر نشان می‌دهد که مردم موارد کنترلی را رعایت می‌کنند.

خجسته‌پور با بیان این که فرمانداری‌ها و سازمان تعزیرات حکومتی با قاطعیت با اصنافی که مقررات مذکور را رعایت نکنند، برخورد خواهند کرد گفت: از عصر روز پنج‌شنبه و با آغاز اجرای طرح مذکور تا کنون با 10 واحد صنفی متخلف برخورد شده و این واحدها پلمب شده‌اند.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با ارائه آمار مرتبط با بیماری کرونا گفت: چنان‌که مقامات کشوری اعلام کرده‌اند، آمار مربوط به بیماری کرونا منحصرا توسط سخنگوی وزارت بهداشت و به صورت ملی اعلام می‌شود و در سطح استان‌ها نیز روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی این آمارها با آیتم‌های خاصی اعلام می‌کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان با بیان این که نیروهای هلال احمر در 9 نقطه از خروجی‌های استان و 200 تن از نیروهای نیروی انتظامی در ورودی شهرستان‌ها مستقر هستند گفت: برخی از شهرها چندین ورودی دارند که بر این اساس به فرمانداران اعلام کردیم که ورودی‌های فرعی باید مسدود شود و برای هر شهر حداثر 2 تا 3 ورودی باید باز باشد.

خجسته‌پور گفت: بر این اساس تنها سه ورودی از سمت گرمسار، دامغان و مهدیشهر به شهر سمنان باز هستند که در دو مورد اول، از روز پنج‌شنبه نیروی انتظامی مستقر شده است و ورودی از سمت مهدیشهر نیز از امروز در کنترل نیروی انتظامی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر این که با کمبود مواد مصرفی در بیمارستان‌های استان مواجه نیستیم و رفع سایر نیازمندی‌ها را نیز از طرق مختلف پیگیری می‌کنیم گفت: از نمایندگان فعلی به سبب همراهی در این فرایند تشکر می‌کنم؛ حتی منتخبین مردم که هنوز کار وکالت را آغاز نکرده‌اند تجهیزاتی را از اقصی‌نقاط کشور و بعضا خارج از کشور تهیه و به استان ارسال کرده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با اعلام این مطلب که 60 درصد از ظرفیت 4 بیمارستان اصلی استان خالی است گفت: از ابتدای سال جاری نیز همه‌روزه آمار بستری‌ها رو به کاهش بوده است.

خجسته‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مبادی ورودی در 16 نقطه از سطح استان کنترل می‌شود گفت: افراد برای ورود به شهرها باید کارت ملی و شناسایی به همراه داشته باشند تا ساکن بودن آن‌ها در شهری که قصد ورود به آن را دارند ثابت شود.

وی در خصوص جریمه مسافرانی که با وجود اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان در شهرهایی غیر از شهرهای خود تردد می‌کنند گفت: این افراد ضمن آن که به جریمه نقدی 500 هزار تومانی محکوم می‌شوند، توقیف یک‌ماهه خودرو را نیز متحمل خواهند شد که تا کنون در دو مورد در استان این اتفاق افتاده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار مرآت در خصوص عدم حضور برخی مدیران در استان بر خلاف دستور استاندار مبنی بر لغو کلیه مرخصی‌ها گفت: دستور استاندار در خصوص مدیران مرتبط با اجرای طرح‌های مربوط به کرونا در استان بود و طبعا مدیران برخی دستگاه‌ها ممکن است ارتباطی با این طرح‌ها نداشته باشند.

خجسته‌پور افزود: دو تن از مدیران اظهار کردند که با علائم حاد کرونا دست به گریبان هستند که هر دو در زادگاه خود و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند؛ مابقی مدیران به ویژه مدیرانی که کار آن‌ها با طرح‌های مرتبط با کرونا ارتباط پیدا می‌کند در استان حضور دارند

46

کد خبر 1370233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =