جان باختن ۴ نفر در استان فارس به دلیل سیل/ قطع آب و برق در چند روستا

فارس نوشت: سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: با توجه به بارش‌های روز گذشته ۴ نفر در استان فارس جان خود را از دست دادند و طی ۲۴ ساعت گذشته برق و آب روستاها در مناطق پر بارش قطع شده است.

علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره کاهش دمای هوا و بارش باران در بعضی از نقاط کشور، اظهار داشت: در استان فارس ۴ نفر که جزو عشایر نیز بودند جان خود را از دست دادند که سه نفر آنها در حال برگشت از شهرستان کازرون بودند و یک نفر هم در شهرستان زرین‌دشت در حال تماشای رودخانه خروشان بود که به یکباره به داخل این رودخانه کشیده می‌شود.

وی ادامه داد: خسارت مالی عمده‌ای در این استان گزارش نشده و تعدادی از دام‌ها در بارش‌های اخیر تلف شدند و تعدادی از منازل نیز دچار آب‌گرفتگی شده‌اند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: در استان کرمان نیز فعالیت سامانه بارشی از دو روز گذشته آغاز شده است و علی‌رغم شدت گرفتن باران در مناطق غربی و جنوبی استان از ساعت یک بامداد امروز با توجه به اقدامات پیشگیرانه و آمادگی قبلی تا این لحظه به غیر از مسدود شدن تعدادی راه روستایی و آب‌گرفتگی معابر و قطع آب چند روستا مشکل عمده‌ای نداشته‌ایم.

بختیاری گفت: لازم به ذکر است بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته در برخی نقاط غربی ۹۵، جنوب ۴۵ و مرکز ۵۶ میلی‌متر ثبت شده است.

وی ادامه داد: تیم‌های ارزیابی نیز در حال برآورد خسارت وارد شده در بخش کشاورزی و دامپروری و همین‌طور تجهیزات، راه‌ها و منازل مسکونی و اداری هستند.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1370766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =