کشف و نابودی ۷۷۰۰ کیلو مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی در کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از کشف و معدوم سازی ۷ هزار و ۷۷۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تا کنون در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از کشف و معدوم سازی ۷ هزار و ۷۷۷ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تا کنون در جزیره کیش خبر داد و گفت : : براساس برنامه ریزیهای انجام شده از اول اسفند ماه سال گذشته تاکنون در مجموع تعداد ۲ هزار و ۴۱۵ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط کیش انجام شده، که از این میان ۴ مرکز متخلف به دادگاه معرفی و دو مورد پلمپ شد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش همچنین عنوان کرد: از ابتدای اسفند ماه ۹۸ تا ۱۰ فروردین ۹۹، ۱۰۷ مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی، ۲۶ نمونه برداری میکروبی و شیمیایی  از آب، ۱۶ مورد نمونه برداری از نان و بررسی ۲ مورد آلودگی ناشی از فاضلاب انجام شده است.
وی با اشاره به برگزاری ۲ هزار جلسه آموزش بهداشت فردی و محیط برای اصناف جزیره کیش در طول ۴۰ روز گذشته جهت اقدامات پیشگیری کننده از کرونا ویروس، گفت : در این مدت ۲۰ مورد صلاحیت بهداشتی برای افراد در صنوف و مشاغل مختلف  همچنین ۵۰۵ کارت بهداشتی صادر شده است و به ۱۰۴ مورد شکایت رسیدگی شده است.
دکتر رضانیا خاطر نشان کرد: اماکن عمومی از جمله کانون‌های اصلی برای احتمال ابتلا به کرونا است، لذا بازرسان بهداشت محیط کیش بصورت دو شیفته و با تمام توان ازاین مکانها و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید می کنند.

48

کد خبر 1370779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =