وضعیت شیوع کرونا در خوزستان غیرقابل‌پیش‌بینی است

مدیرعامل بیمارستان رازی اهواز گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان خوزستان ثابت است اما با توجه به واگیردار بودن و نحوه انتقال آن، این روند غیرقابل پیش‌بینی است.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان ؛ فرهنگ کره بندی بعدازظهر دوشنبه در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانسی، اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۶۵۲ بیمار در بیمارستان رازی بستری شدند که حدود ۲۵۰ بیمار تاکنون ترخیص شدند، ۲۷ نفر فوت کردند و در حال حاضر ۱۰۲ بیمار در بیمارستان ما بستری هستند.

وی افزود: در حال حاضر پیک بیماری در یک وضعیت ثابت قرار دارد اما وضعیت آن در روزهای آینده به دلیل واگیردار بودن و سرعت انتقال غیرقابل پیش‌بینی است.

مدیرعامل بیمارستان رازی اهواز تصریح کرد: از ابتدای فروردین تاکنون روند ابتلاء به این بیماری در استان خوزستان ثابت بوده است.

کره بندی بیان کرد: تاکنون دو نفر از پرسنل بیمارستان رازی اهواز تست کرونای آنها مثبت شده است و سه پرسنل دیگر نیز علائمی داشته‌اند که اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

وی عنوان کرد: وضعیت کل کشور به لحاظ دارا بودن تجهیزات مورد نیاز یکسان است و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تمام تلاش خود را برای تأمین این ملزومات می‌کنند.

مدیرعامل بیمارستان رازی اهواز به تعداد پرسنل فعال در بخش‌های ویژه بیماران کرونایی این بیمارستان اشاره کرد و گفت: پیش از این بحران بیمارستان‌های استان خوزستان دچار کمبود پرستار بودند اما در این بحران با مدیریت صورت گرفته برخی پرستارها از دیگر بیمارستان‌ها برای کمک به این بیمارستان منتقل شدند در نتیجه اکنون کمبود از بابت نیروی انسانی وجود ندارد.

یکی از پرستاران بخش کرونایی بیمارستان رازی نیز در این گفت‌وگو در خصوص ساعت کاری خود بعد از شیوع ویروس کرونا بیان کرد: زمان کاری ما در مقایسه با زمان قبل از بروز بحران کرونا تفاوتی نداشته است.

وی افزود: با توجه به تعداد بیماران به افراد استراحت روزانه نیز داده می‌شود.

48

کد خبر 1370802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =