پاسخ سخنگوی دولت به شائبه رد کمک‌های ضدکرونایی دیگر کشورها به ایران

سخنگوی دولت گفت: ادعاهای آمریکایی‌ها مبنی بر بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها بر دسترسی ایران به داروها و اقلام بهداشتی ، بی پایه و اساس است.

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی سخنگوی دولت در بخشی از نشست خبری خود با خبرنگاران درباره تحریم‌های آمریکا و ممانعت آمریکا برای دسترسی ایران به کمک های بین المللی گفت: ما کمک هیچ کشوری و هیچ سازمان بین المللی را تا کنون رد نکردیم و در مواقع لزوم خود نیز به عنوان کمک کننده هم بوده ایم؛ این یک سنت جهانی است و ما نیز به آن به احترام می‌گذاریم.

>>>>درهمین رابطه بیشتر بخوانید؛

ربیعی: باید اتحاد تحریم و کرونا را بشکنیم /هر جا نیاز به سختگیری بیشتر باشد اعمال خواهیم کرد 

وی با اشاره به برخی شائبه‌ها و شایعات درباره عدم پذیرش کمک‌های بین المللی از سوی ایران، افزود: این موضوع صحت ندارد. رسانه‌هایی که همواره به هر بهانه ای ایران را مورد هجوم قرار می دهند این مسائل را بیان می‌کنند. 

سخنگوی ولت گفت: ادعاهای آمریکایی‌ها مبنی بر بی‌تاثیر بودن تحریم‌ها بر دسترسی ایران به داروها و اقلام بهداشتی ، بی پایه و اساس است.  بخاطر تحریم‌های غیر قانونی آمریکا اصلا امکان مبادله بانکی وجود ندارد، آنها جلوی تبادل‌های بانکی را بسته اند و اعلام  می کنند ایران می‌تواند دارو بخرد. برای خرید دارو و تجهیرات پزشکی حتی با پول خودمان ونه پول اعطایی جای دیگر به مبادله بانکی نیاز داریم، نیازمند این هستیم انتقال پول انجام دهیم. بخاطر تحریم ها این امکان از ما سلب شده است. وقتی مردم عادی و حتی ایرانیان خارج از کشور نمی‌توانند حساب های بانکی باز کنند و به اقوام خود مبلغی را ارسال کنند، این ادعا از سوی آمریکایی مضحک است. البته در وزارت امور خارجه در کنار مبارزه با کرونا یک ستاد فعال  تشکیل شده که کارهای (برون )مرزی و همچنین موضوع تحریم ها را دنبال می کند.

2727

کد خبر 1370836

برچسب‌ها