تلاش خالصانه بسیجیان فارس برای رفع محرومی/؛ بیماران سیستان و بلوچستانی چشم‌انتظار نیک‌اندیشان

قرارگاه دیده‌بان مردم که به همت بسیجیان استان فارس در سیستان و بلوچستان تشکیل شده، از سال گذشته تاکنون به یاری مردم محروم این منطقه از کشور شتافتند.

به گزارش خبرآنلاین از سیستان وبلوچستان ؛ در روزهایی که بسیاری از مردم سعی می‌کنند در خانه بمانند تا از ویروس کرونا در امان باشند اما عده‌ای سرمایه وجودیشان را در طبق اخلاص گذاشته و همچنان مشغول خدمت‌رسانی هستند، جهادگرانی که سرما و گرما نمی‌شناسد و همیشه آماده خدمت‌رسانی هستند. 

برای گروه‌های جهادی فرقی ندارد که کی و کجا باید خدمت کنند، سیل آمده یا زلزله؛ در محروم‌ترین نقاط هستند یا در مرکز شهر، بیماری کرونا در میان است یا شرایط عادی؛ آنان خدمت بی‌منت را سرلوحه کار خود کرده‌اند. 

قرارگاه دیده‌بان مردم که به همت بسیجیان استان فارس در سیستان و بلوچستان تشکیل شده و از سال گذشته تاکنون به یاری مردم محروم این منطقه از کشور شتافتند نیز مصداق همین خدمت صادقانه و بی‌منت است. 

خدمت بی‌منت جهادگران استان فارس در سیستان و بلوچستان 

محمدعلی پورمتقیان،  بخشی از اقدامات این قرارگاه در نقاط محروم استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد. به گفته وی کمک به سیل‌زدگان این منطقه در کنار کار عمرانی و بهداشتی تنها گوشه‌ای از فعالیت جهادگران در این قرارگاه است. 

آنگونه که پورمتقیان می‌گوید: در این قرارگاه تنها تیم‌ها و گروه‌های جهادی استان فارس حضور ندارند بلکه گروه‌های جهادی که از استان‌های دیگر نیز اعزام شدند با هماهنگی این قرارگاه اقدام به کمک به مردم می‌کنند. 

به گفته وی در سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان که در روزهای ابتدایی فروردین ماه رخ داد، بسیجیان و گروه‌های جهادی مستقر در قرارگاه اقدام به تخلیه خانه‌ها کرده و همچنان امدادرسانی ادامه دارد همچنین در میان تمامی منازل پک ارزاق، موکت، پتو و چادر و آب معدنی توزیع شده است. 

درمان رایگان بیماران نقاط محروم در سیستان و بلوچستان 

یکی از اقداماتی که در این قرارگاه انجام می‌شود، شناسایی بیماران و اعزام آنها به شیراز یا دیگر شهرها برای درمان است. علی آرمان، مسئول تیم‌های پزشکی قرارگاه دیده‌بان مردم نیز در به بیان فعالیت‌های درمانی و بهداشتی این قرارگاه می‌پردازد. 

به گفته وی تیم‌های پزشکی و امدادی ابتدا بیماران را شناسایی می‌کند و با کمک خیرین و برخی از ارگان‌ها برای درمان به شهرهای بزرگ از جمله شیراز منتقل می‌شوند که تاکنون 3 بیمار انتقال داده و درمان شده‌اند. 

به گفته مسئول تیم‌های پزشکی قرارگاه دیده‌بان مردم کار نیروهای بخش درمان این قرارگاه این است که با شناسایی بیماران به ویژه آنان که شرایط خاص و فوری دارند، به بیمارستان‌های بزرگ معرفی شوند که یکی از موارد اضطراری دختر نوجوانی است که دچار عفونت در ناحیه مچ پا شده و باید بلافاصله پس از شرایط کرونا به بیمارستان منتقل شود. 

فعالیت قرارگاه دیده‌بان مردم تاکنون در روستای تیس چابهار، منطقه دشتیار و پلان بوده که به گفته آرمان به دلیل محرومیت زیاد و نبود مباحث آموزشی اصول بهداشتی رعایت نمی‌شود بنابراین بخشی از همت جهادگران قرارگاه دیده‌بان مردم آموزش اصول بهداشتی به مردم است. 

به گفته وی با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا گروه‌های بهداشت و درمان قرارگاه علاوه بر ضدعفونی هر روزه منازل، پک‌های بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده نیز توزیع می‌شود. 

زندگی دوباره بیماران محروم با همت خیرین 

مسئول تیم‌های پزشکی قرارگاه دیده‌بان مردم با تشکر از دکتر القاصی، جراح مغز و اعصاب و دکتر زنگانه که در زمینه بهبود و درمان مردم محروم استان سیستان و بلوچستان با قرارگاه همکاری دارند از خیرین و نیک‌اندیشان درخواست کرد با کمک‌های خود زمینه انتقال بیماران بیشتری را برای درمان فراهم کنند. 

محمدعلی پورمتقیان، مسئول قرارگاه دیده‌بان مردم استان فارس اعلام کرد که نیک‌اندیشان برای کمک می‌توانند با شماره 09059201582 برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند و شماره حساب برای واریز کمک‌های خود دریافت یا اینکه به  به دفتر قرارگاه در شیراز واقع در بلوار پاسداران، باشگاه فجر مراجعه کنند.

وی همچنین از گروه‌های پزشکی شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد برای همکاری با قرارگاه تشکر و اعلام کرد؛ کیس مطرح شده از سوی مسئول تیم‌های پزشکی قرارگاه پس از بهبود شرایط کرونا برای درمان به شیراز منتقل می‌شود. 

 قرارگاه دیده‌بان مردم؛ سپاه فجر استان فارس، بسیج اصناف استان فارس، سپاه ناحیه لارستان، بانیان و خیران تبریز، قزوین، بیمارستان مسلمین شیراز و سپاه تهران همکاری دارند.

48

کد خبر 1370850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =