ممنوع بودن  بازدید از مراکز آب گردشگری لرستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان خبر داد:هرگونه بازدید از مراکز آب گردشگری لرستان ممنوع است

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «رضا میرزایی»  اظهار داشت: در روز سیزدهم فروردین ماه که روز طبیعت است و امکان آلودگی آب ها و انتقال آن به افرادی که برای مقاصد شرب، شستشو و نظافت فردی از آب استفاده می‌کنند وجود دارد، لذا جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بازدید از مراکز آب گردشگری اعم از سدها، آبشارها، سراب ها و چشمه ها که می تواند محل تجمع افراد و انتشار این ویروس باشد، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و تا عادی شدن اوضاع، به هیچ وجه امکان بازدید از این منابع و مراکز وجود ندارد.

وی بیان کرد: یکی از راه‌های انتقال میکروب ها، باکتری‌ها و ویروس‌های بیماری‌زا منابع آب اعم از رودخانه‌ها و چشمه ها هستند که در روز طبیعت این منابع آبی توسط افراد ناقل می‌توانند آلوده شوند و افراد سالم در صورتی که از این آب های آلوده استفاده کرده و یا تماس داشته باشند، آلوده و بیمار خواهند شد.

میرزایی افزود: ریختن مواد مصرفی چون دستکش، ماسک، زباله و... در آب های جاری می تواند باعث آلودگی آب‌ها شده و افرادی که با این منابع تماس پیدا کنند به راحتی آلوده و بیمار می‌شوند.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان تصریح کرد: با توجه به محدودیت ‌های آب شیرین و به ویژه آب شرب شهرها و روستاها، از هم استانی های عزیز انتظار می رود که حریم کیفی منابع آب را رعایت کنند تا از آلودگی آب ها جلوگیری شود.

میرزایی تاکید کرد: از هم استانی های عزیز تقاضا داریم که در روز طبیعت در خانه بمانند تا هم از آلودگی منابع آب جلوگیری شود و هم زنجیره شیوع ویروس کرونا قطع گشته و مردم ما از این بلای خانمان سوز نجات پیدا کنند.

46

کد خبر 1371034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =