کرونا نرخ بیکاری را در آمریکا به ۱۵ درصد افزایش می‌دهد

ایرنا نوشت: «گلدمن ساکس» شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی پیش‌بینی کرد که در نتیجه تبعات اقتصادی کرونا، نرخ بیکاری در سه ماه دوم سال جاری میلادی در آمریکا به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش سه‌شنبه شبکه سی.ان.بی.سی، گلدمن ساکس همچنین پیش‌بینی کرد که تولید ناخالص داخلی آمریکا در همین مدت ۳۴ درصد کاهش خواهد یافت.

این بانک آمریکایی هفته گذشته در گزارشی اعلام کرده بود که بیکاری در این کشور به ۹ درصد افزایش و تولید ناخالص داخلی به ۲۴ درصد کاهش خواهد یافت.

گلدمن ساکس در گزارش سه‌شنبه خود با بازنگری در این ارقام همچنین پیش‌بینی کرد که در سه ماهه سوم سال جاری میلادی اقتصاد آمریکا روند بهبودی را تجربه کرده و ۱۹ درصد بهبود خواهد یافت.


آمار اولیه‌ای که هفته گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که ۳.۳ میلیون نفر در آمریکا بیکار شده‌اند که این امر چشم‌انداز اقتصادی این کشور را تیره‌تر کرده است.

گلدمن ساکس در تازه‌ترین گزارش خود افزود: این موضوع نه تنها به معنای تاثیرات عمیق منفی بر اقتصاد آمریکا در آینده بسیار نزدیک است بلکه تبعات آن بر درآمدها و هزینه‌ها شدت خواهد گرفت.

گلدمن ساکس درباره بسته اقتصادی ۲.۲ تریلیون دلاری کنگره برای مقابله با تاثیرات اقتصادی کرونا نوشت: سیاست‌های پولی و مالی این وضعیت را آرام کرده و اقتصاد را در مسیر رشد قرار خواهد داد.

آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۶۴ هزار و ۷۸۵ نفر افزایش یافته است. از این تعداد سه هزار و ۱۷۳ نفر جان خود را از دست داده و پنج هزار و ۹۴۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

310311
 

کد خبر 1371271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =