مصطفی رحماندوست: بد است! کرونا آمد! کاش نمی‌آمد!

ایرنا نوشت: شاعر نام‌آشنای کشورمان که همه ما او را با شعر «صد دانه یاقوت» به خاطر می‌آوریم معتقد است: فرصت خوبی پیش آمده که بنشینیم کنار بچه‌ها و در جبران روزهایی که کمتر فرصت می‌کردیم برای آنها قصه بخوانیم، در شادی آنها شریک شویم.

مصطفی رحماندوست شاعر و منتقد ادبی با پیوستن به دو پویش #تندرست_باش_ای_ایران و #بهار_نزدیک_است؛ پیام خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از یک‌سو و ازسوی دیگر در فضای مطبوعاتی منتشر کرده است. او در این پیام آورده است: « بد است! کرونا آمد! کاش نمی‌آمد! امیدواریم همه باهم کمک کنیم بر کرونا پیروز شویم. می شویم... حتماً می‌شویم... سخت‌تر از اینها را تجربه کردیم اما الان فرصت خوبی پیش آمده که بنشینیم کنار بچه‌ها؛ جبران روزهایی که کمتر فرصت می‌کردیم برای آنها قصه بخوانیم؛ کاردستی برای‌مان درست کنند و درنهایت شریک شویم در شادی بچه‌ها. از شرکت در بازی بچه‌ها بسیار لذت می‌برم. کودکان کرونا را درنمی‌یابند و فقط خوش می‌گذرانند. بیایید بگذاریم تا خاطرات خوش‌گذرانی در دوران سختی و بیماری برای همه ما شیرین‌تر شود.»
 

مصطفی رحماندوست که اغلب ما نام او را با شعر معروف صد دانه یاقوت به خاطر می‌آوریم متولد اول تیرماه ۱۳۲۹ در همدان؛ شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است.

از این نویسنده و شاعر ایرانی، تاکنون ۳۱۴ اثر به صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تألیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان و کتاب‌هایی درباره فنون قصه‌گویی و ادبیات کودکان در ایران و جهان منتشر شده‌است.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1371430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =