درخواست همزمان عبدالله دوم و رهبران چهار کشور دیگر درباره کرونا

ایسنا نوشت: پادشاه اردن و چهار رهبر دیگر خواهان یکپارچه کردن تلاش‌های بین المللی برای تشکیل "ائتلاف جهانی" مقابله با کرونا شدند.

عبدالله دوم، پادشاه اردن، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهور آلمان، حلیمه یعقوب، رئیس‌جمهور سنگاپور، سهلورق زودی، رئیس‌جمهور اتیوپی و لنین مورنو، رئیس‌جمهور اکوادور در مقاله مشترکی که روزنامه فایننشال تایمز انگلیس آن را منتشر کرد خواهان یکپارچه کردن تلاش‌های جهانی برای مقابله با کرونا شد.

در این مقاله آمده است: می‌توانیم از طریق از بین بردن موانعی که بر سر تبادل اطلاعات و همکاری وجود دارد این ویروس را مهار کنیم. ما تلاش کسانی را که درسرتاسر جهان با جدیت برای نجات جان بیماران فداکاری می‌کنند می‌ستاییم. این افراد این امید را به ما می‌دهند که جوامع ما نه تنها از این بحران عبور خواهد کرد بلکه قوی‌تر خواهد شد. ما همگی با یک دشمن مواجه هستیم. اگر تمام گروه‌های بشری برای مقابله با آن بسیج شوند در این جنگ پیروز خواهیم شد. یک کشور یا سایر کشورها نمی‌توانند به تنهایی بر این ویروس پیروز شوند.

این رهبران در مقاله خود خواهان تشکیل یک ائتلاف جهانی جدید برای تسریع در پژوهش علمی و تقویت حمایت مالی از آن برای کشف واکسن و افزایش تولید ابزارهای آزمایشگاهی و تجهیزات پزشکی ضروری شدند.

 312 310

کد خبر 1371432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =