وزارت آموزش و پرورش استفاده انحصاری از یک پیام ­رسان خاص را تکذیب کرد

ایرنا نوشت: وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای به ادعای نادرست برخی افراد در استفاده انحصاری و جانبدارانه از یک پیام ­رسان خاص در موضوع شبکه اجتماعی دانش‌آموزان و معلمان واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

تعطیلی مدارس در پی شیوع ویروس کرونا سبب شد تا آموزگاران و دانش آموزان پای آموزش­ های مجازی بنشینند تا آموزش ها به موقع انجام شود و ارتباطی معقول میان دانش آموزان و معلمان ایجاد شود اما چندی پیش شایعه ای در برخی از شبکه های اجتماعی و رسانه ها مبنی بر دستور آموزش و پرورش به انحصاری و اجباری بودن استفاده از یک پیام رسان خاص برای معلمان انتشار پیدا کرد که اذهان عمومی و به خصوص خانواده های دارای دانش آموز را حساس کرد، به طوری که آنها نسبت به این موضوع دچار نگرانی هایی شدند. در همین راستا وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای به ادعای نادرست برخی افراد در استفاده انحصاری و جانبدارانه از یک پیام رسان خاص در موضوع شبکه اجتماعی دانش‌آموزان واکنش نشان داد.

شایعه: اجبار معلمان برای استفاده از یک پیام رسان خاص

پاسخ به شایعه: براساس اطلاعیه آموزش و پرورش، ترجیح آموزش و پرورش در جهت‌گیری به سمت آموزش‌های مجازی استفاده از پیام رسان‌های داخلی است که در این راستا آموزش و پرورش بر رعایت سه اصل پایداری، کیفیت ارتباط و دسترسی موثر تاکید دارد.

در این اطلاعیه تاکید شده است‌؛ وزارت آموزش و پرورش نیز در راستای تحقق برنامه ششم توسعه، استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی درآموزش که مورد تاکید سند تحول بنیادین هم است، به راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد» اقدام کرده است که در راستای اجرایی شدن آن از ظرفیت تمام پیام رسان‌های داخلی که دعوت آموزش و پرورش را پذیرفته بودند، استفاده کرده است و تمامی مستندات آن موجود است، بنابراین ادعای این که آموزش و پرورش انحصار در استفاده از یکی از پیام رسان‌ها را مد نظر قرار داده است، از اساس تکذیب می‌شود.

براین اساس‌؛ هرگونه خبرمنتشر شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی مبنی بر حذف گروه‌ها و کانال‌های آموزشی در پیام رسان‌های خارجی تکذیب می‌شود.

47231
کد خبر 1371506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =