علی نصیریان: وقتی اینقدر آسیب‌پذیریم، این‌همه غرور و قلدری چه معنایی دارد؟

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت می‌گوید، وقتی ما اینقدر آسیب پذیر هستیم پس این همه غرور، تکبر، فخرفروشی و... چه معنایی دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی نصیریان در برنامه «فرش بنفشه» درباره شرایط این روزها با وجود ویروس کرونا اظهار کرد: این یک تجربه خیلی خوبی بود تا تذکر و هشداری به انسان بدهد که این همه اِهِن و تُلُپ دارد، با این همه فناوری و اقتصاد و پول و زور و اسلحه‌های مدرن در مقابل یک ویروس از پا درمی آید و نمی‌داند چه کند. این ویروس را نمی‌شناسد و نمی‌داند با او چه معامله‌ای کند. طول می‌کشد تا آن را بشناسد و بتواند برای آن دوا و درمان پیدا کند. این موضوع خیلی عجیب و جالب است.

ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود

بازیگر «بوی پیراهن یوسف» یادآور شد: ما باید به خودمان یادآوری کنیم که خیلی هم دستمان پر نیست و بسیار آسیب پذیر هستیم و ممکن است با یک ویروس کلکمان کنده شود. در نتیجه این همه غرور و تکبر و فخرفروشی و زورگویی و قلدری و بزن و بهادری و کشتن همدیگر چه لزومی دارد؟ اکنون بشر در موقعیتی است که باید به یک همگرایی، همبستگی و دوستی برسد. تمام ملت‌ها باید از دشمنی و درگیری و خصومت دوری کنند. این یک هشدار برای ما است. ممکن است خود کره زمین هم مطمئن نباشد که چه اتفاقی خواهد افتاد. اصلا با کارهایی که بشر با کره زمین کرده انتهای کار نامعلوم است.

ویروس کرونا باید برای ما آموزنده باشد

نصیریان در پاسخ به ضابطیان که اشاره می‌کرد برای اولین بار همه مردم جهان با هر گرایشی بر سر مفهومی به اشتراک رسیده اند، پاسخ داد: انسان‌ها با یکدیگر هم درد شده اند و یک درد مشترک دارند. همه می‌خواهیم زنده باشیم و نمیریم. همه از این ویروس لطمه می‌خورند و این باید برای ما آموزنده باشد که آقاجان ما که در چنین موقعیت‌هایی همدیگر را می‌پاییم، روسیه به آمریکا مسائل بهداشتی می‌فرستد یا آمریکا می‌خواهد برای ایران وسایل بفرستد فقط در این زمان نباشد، وقتی چنین مسائلی نیست و در دوران صلح و آرامش هم با یکدیگر دوست باشیم. فرهنگ و هنر و مسائل معنوی برای همین است.

این بازیگر پیشکسوت در پاسخ به اینکه آیا پس از اتمام ماجرای کرونا، این روزها و عبرتی که باید بگیریم یادمان می‌ماند، تاکید کرد: اشکال کار ما همین است. بشر فراموشکار است، همانطور که مرگ را فراموش می‌کند. همسرش، پدرش را در گور می‌گذارد و می‌بیند، اما باز هم سر خانه اول برمی گردد.

همدردی آقای بازیگر با مردم ایران

وی تصریح کرد: می‌خواهم با این ملت نازنین و عزیزی که این همه صدمه خوردند همدردی کنم. مردمی که با مسائل اقتصادی، گرانی، کمبودها و نقصان‌هایی که بوده دست و پنجه نرم کرده اند. این مرض هم که آمده با از دست دادن کار و خانه نشینی مواجه شده و دارند تحمل می‌کنند. من به این انسان‌ها تعظیم و با آن‌ها همدردی می‌کنم. این انسان‌ها را ستایش می‌کنم که با کمال محبت، انسانیت و درک در منزل می‌مانند تا جلوی انتشار این ویروس را بگیرند. این خیلی با ارزش است و من به ملت ایران تعظیم می‌کنم. ملتی که این همه فداکارانه همکاری و همراهی می‌کند.

وی با اشاره به تلاش کادر درمان کشور، افزود: این دکترها، پرستارها، مسئولان بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها چه فداکاری ها، جانبازی‌ها کرده اند و چقدر برای این مسئله شهید داده اند. فشار کاری زیادی دارند و جان فشانی بسیاری کرده اند و من خدمت این اساتید، این زنان و مردان تعظیم می‌کنم.

استاد بازیگری سینمای ایران در پایان گفت: ان شاءالله اوضاع خوب و به این مسائل رسیدگی شود. امیدواریم.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1371829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • مهندس IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  39 0
  صدها بلکه هزاران از این نشانه ها در تاریخ بشر بوده.چیز جدیدی نیست..افسوس که فراموش میشود....
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  27 0
  درود بر شما استاد عزیزانی
 • حمید IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  21 0
  نگاهی زیبا از زاویه ای بسیار زیبا و از هنرمندی مردمی. درود بر شما استاد گرامی. انشالله بعداز عبور از این بحران، همه بشریت و بالاخص ما ایرانیان درک کنیم که همگی نیاز به اصلاح و بازنگری در بسیاری از امور داریم...همگی برقرار باشیم.
 • حمید IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  5 0
  نگاهی زیبا از زاویه ای بسیار زیبا و از هنرمندی مردمی. درود بر شما استاد گرامی. انشالله بعداز عبور از این بحران، همه بشریت و بالاخص ما ایرانیان درک کنیم که همگی نیاز به اصلاح و بازنگری در بسیاری از امور داریم...همگی برقرار باشیم.
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  16 0
  ترامپ و پمپئو و هوک و شرکا اصولاً شعور فهمیدن این حرف ها را ندارند. خیال کرده اند که تا ابد زنده می مانند. البته خاطره آدمکشی و ضد بشری آنها زنده می ماند همانطور که خاطره هولوکاست هیتلر زنده ماند.
 • آرش IR ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
  0 0
  چرا جنگ ازاول که خدا این عمرو به من داده همش سختی نداری خدایا فردا بهتر میشه.خدایا رحم کن به همه بندهات
 • دادکان NL ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
  2 0
  گل گفتی اقا