راه اندازی سرویس جدید اینترنت پرسرعت VDSL در قم

شفقنا نوشت : مدیرعامل مخابرات استان قم از راه اندازی سرویس جدید اینترنت پرسرعت VDSL در قم خبر داد.

مهندس سید اسدالله دهناد گفت:واگذاری سرویس VDSL در قم از اواخر سال۹۸ آغاز شده و در این مدت کوتاه، تاکنون ۵۸۹۴ سرویس VDSL در شهر قم نصب شده که ۳۲۸۰ مورد آن نیز دایر گردیده است.

او با اشاره به اینکهVDSL نوعی سرویس اینترنت پرسرعت است که قادر به افزایش ۴ برابری سرعت اینترنت برای کاربران است افزود: در این سرویس کاربران قادر خواهند بود با سرعت ۴۰ تا ۱۰۰ مگابیت در ثانیه (بر اساس فاصله مشترک تا مرکز مخابراتی )برای دریافت اطلاعات و بین ۲۰ تا۵۰ مگابیت در ثانیه برای ارسال اطلاعات اقدام نمایند.

مدیر عامل مخابرات استان قم، سرعت بسیار بالای این سرویس جدید را در مقایسه با ADSL مورد توجه قرارداد و گفت: حداکثر سرعت دانلود اطلاعات در سرویسADSL هشت مگابیت در ثاینه و سرعت آپلود اطلاعات از کاربر به اینترنت ۸۰۰ کیلو بیت در ثانیه است به همین جهت سرویس VDSLخدمات بسیار بهتری را به مشترکان ارائه می کند.

او با اشاره به اینکه ۱۲۸ روستای استان از ADSL بهره مند هستند خاطرنشان کرد،: واگذاری VDSL به روستاها نیز در آینده ای نزدیک امکان پذیر خواهد شد.

دهناد با اشاره به اینکه هم اینک حدود ۱۰۰ هزار کاربر مشترک اینترنت پرسرعت مخابرات هستند گفت: واگذاری سرویس VDSL به مشترکینی که امکان فنی دارند در اسرع وقت انجام می شود.

او درپایان گفت: مشترکینی که تمایل به تغییر سرویس اینترنت پرسرعت خود به VDSL دارند می‌توانند ضمن تماس با ۲۰۲۰ از اطلاعات بیشتر در این زمینه برخوردار شوند.

48

کد خبر 1371901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =