آیا بازیکنان در شرایط فعلی از حقشان می‌گذرند؟

دنیای ورزش تورنتو نوشت: ترین چالش مدیران باشگاه‌ها در روزهای تعطیلی مسابقات مهم‌ پرداخت مطالبات مالی بازیکنان و مربیان است.

پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات فوتبال، تیم‌های باشگاهی دچار ضرر و زیان بسیاری شدند و به همین دلیل بسیاری از بازیکنان تیم‌ها تصمیم گرفتند بخش زیادی از حقوق خود را به باشگاه‌ها ببخشند تا از زیان تیم‌ها بکاهند. 
در کشورمان اما با وجود چنین وضعیتی بازیکنان فوتبال هنوز چنین کاری نکرده‌اند و به دنبال دریافت مطالبات خود هستند. در این بین بسیاری از بازیکنان از گذشته هم مطالبات زیادی دارند و معتقدند چرا باید از حقوق خود بگذرند؟ با این حال سوال مهم‌تر این است که آیا در شرایط فعلی اصلا درآمدی تامین می‌شود؟ در واقع در فوتبال ما که درآمد باشگاه‌ها تنها از پیامک‌های هواداران است و از حق پخش و مسائل دیگر درآمدزایی نمی‌شود و اگر پیامک‌ها هم قطع شوند باشگاه‌ها عملا منبع مالی نخواهند داشت. در چنین وضعیتی تیم‌های با کلی بدهی و مشکلات بزرگ باید دست وپنجه نرم کنند و اغلب بازیکنان هم برای قراردادهایشان از قبل برنامه‌ریزی کرده‌اند. اکنون اگر بازیکنان بتوانند از بخشی از قرارداد خود بگذرند می‌توانند کمک بزرگی به باشگاه‌ها کنند.

256 43

کد خبر 1372050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =