روزانه ۱۰۰۰ تن کود اوره در گلستان توزیع می شود/ تولید ۳۲ هزار تن گوشت قرمز

مهاجر گفت: در حال حاضر ۲۵ هزار تن کود اوره تهیه شده است و روزانه یک هزار تن کود اوره در سطح استان گلستان توزیع می شود.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان ؛ «مختار مهاجر» در سال گذشته برای تولید 220 هزار تن طیور هدف گذاری شده بود که تولید 260 هزار تن محقق شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه امسال تولید 280 تا 300 هزار تن طیور در گلستان در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: بهره برداری 250 هکتار گلخانه از دیگر برنامه های ما در سال جاری است.

وی به مشکل بیماری زنگ گندم در اراضی کشاورزی گلستان اشاره کرد و گفت: کشاورزان مبارزه با این بیماری را در دستور کار قرار دهند و یک تا دو نوبت سمپاشی داشته باشند.

مهاجر تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلاتی که برای تولید اوره بر اثر کمبود گاز به وجود آمده بود برای تأمین نهاده ها مدیریت بسیار خوبی صورت گرفت و در حال حاضر 25 هزار تن کود اوره تهیه شده است و روزانه یک هزار تن کود اوره در سطح استان گلستان توزیع می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه تولید 10 رقم گندم جدید در دستور کار قرار دارد، اذعان کرد: امید است متناسب با اقلیم های مختلفی که در استان گلستان وجود دارد ارقام جدید تولید شود تا شاهد بیشترین راندمان عملکرد در تولید محصولات باشیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی کشت 25 تا 30 هزار هکتاری پنبه در استان گلستان از دیگر برنامه های ما است، گفت: سال گذشته 17 هزار هکتار از اراضی گلستان زیر کشت پنبه رفت که با رشد قابل توجهی همراه بود.

مهاجر با بیان اینکه استان گلستان سرزمین دانه های روغنی و طلای سفید است، ابراز داشت: برای افزایش عملکرد در واحد سطح رعایت تناوب زراعی ضرورت دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از تولید 27 هزار تن گوشت قرمز در سال 98 خبر داد و تصریح کرد: امسال با اجرای برنامه به نژادی درصدد هستیم حداقل 5 هزار تن به تولیدات گوشت قرمز استان گلستان اضافه شود و تولید گوشت قرمز به 32 هزار تن افزایش یابد.

مهاجر زراعت چوب را از دیگر وظایف جهاد کشاورزی خواند و گفت: ارقام جدید و زودبازده برای توسعه زراعت چوب در استان گلستان فراهم شده است.

۴۶

کد خبر 1372265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =