آخرین آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۵۹ هزار قربانی در دنیا/ جدول

تسنیم نوشت: طبق آخرین آمار جهانی تا این لحظه یک میلیون و ۹۹ هزار و ۵۷۲ نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۵۹ هزار و ۱۹۳ مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعتی "worldometer" تا این لحظه یک میلیون و ۹۹ هزار و ۵۷۲ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید۱۹) شده‌اند که از این تعداد ۵۹ هزار و ۱۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان تاکنون ۲۲۸ هزار و ۹۳۸ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند.

کشور آمریکا که از لحاظ تعداد مبتلایان در رده نخست کشورهای جهان قرار دارد، با افزایش ۳۲ هزار و ۱۵۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۲۷۷ هزار و ۶۴۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۷ هزار و ۴۰۲ مبتلا جان خود را از دست داده‌اند.

بعد از آمریکا، کشور ایتالیا در رده دوم جهان قرار دارد؛ این کشور با افزایش ۴ هزار و ۵۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع ۱۱۹ هزار و ۸۲۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴ هزار و ۶۸۱ در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا که به عنوان سومین کشور جهان از لحاظ تعداد مبتلایان رتبه‌بندی شده است، با افزایش ۷ هزار و ۱۳۴ مبتلا نسبت به روز گذشته به مجموع ۱۱۹ هزار و ۱۹۹ مبتلا رسیده است؛ تعداد قربانیان کرونا در این کشور ۱۱ هزار و ۱۹۸ مبتلا است.

کشورهای آلمان، چین و فرانسه نیز به ترتیب با ۹۱ هزار و ۱۵۹، ۸۱ هزار و ۶۳۹ و ۶۴ هزار و ۳۳۸ مبتلا در رده‌های چهارم تا ششم جای گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای چین، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۷۶ هزار و ۷۵۵، ۳۰ هزار و ۵۱۳ و ۲۴ هزار و ۵۷۵ بهبودیافته در رده‌ی اول تا سوم قرار گرفته‌اند.

ویروس کرونا , قاره آمریکا , کشور چین , کشور اسپانیا ,

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1372404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =