خبرنگاران چهارمحال و بختیاری نسبت به ثبت نام دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: خبرنگاران استان درخواست خود را از طریق سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نمایند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، ابراهیم شریفی  افزود  : با توجه به برنامه های حمایتی دولت از افراد بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بعلت شیوع کرونا، خبرنگاران نیز مشمول این برنامه شده و می توانند از این مزایا بهره مند گردند.
وی افزود: طبق شرایط اعلامی تا به امروز خبرنگارانی که از طریق نشریات دارای کد بیمه ای بوده و حق بیمه آنها ماهانه واریز گردیده مشمول دستورالعمل وزارت کار و تعاون رفاه اجتماعی می باشند.
شریفی افزود با اشاره به مدت زمان برقرار بیمه بیکاری اظهار کرد: مدت زمان برقراری بیمه بیکاری ۳ ماه از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ می باشد.
وی ادامه داد: خبرنگاران همه شهرهای استان با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت نمایند.
 وی با بیان اینکه برقراری بیمه بیکاری شامل صاحب امتیاز نشریات نمی شود تصریح کرد : همچنین علاوه بر صاحب امتیاز ، مدیران مسول نشریات نیز فعلا مشمول این حمایت نشده اما قرار است طی هفته آینده با پیگیری های انجام شده این مورد اطلاع رسانی گردد.

46
 

کد خبر 1372469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =