سردار سلیمانی: اعتلای بسیج دانشجویی با کادرسازی انجام شود /سردار سپهر:  ۵۰ هزار متخصص بسیج ۷۰ میلیون نفررا غربالگری کردند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس سازمان بسیج گفت: رویکردهای جدید بسیج دانشجویی مورد پذیرش است و این نوع سازماندهی‌ها باید مطابق با دو هدف اصلی شما یعنی کادرسازی و نقش‌آفرینی انجام شود

سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در معاونت عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی، ضمن گفت‌وگو با اعضای این معاونت، از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه عملیات جهادی مطلع شد.

سردار سلیمانی در ادامه با حضور در جمع هیئت رئیسه و معاونت‌های ماموریتی سازمان بسیج دانشجویی گفت: بسیج یعنی به کارگیری نیروهای مردمی، لذا ساختارها و امکانات شما باید به گونه‌ای باشد که این امر محقق شود.

او با اشاره به طرح اعتلای سازمان بسیج دانشجویی گفت: رویکردهای جدید شما مورد پذیرش و کاملاً صحیح بیان شده است. این نوع سازماندهی‌ها باید مطابق با دو هدف اصلی شما یعنی کادرسازی و نقش‌آفرینی انجام شود و فراگیری آن در سطح استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: نقش آفرینی دانشجویان بسیجی بر اساس مسئله محوری است و استقبال و تایید رهبری در این اواخر یک تاکید هم داشت که آن استمرار این حرکت است.

او با توجه به فعالیت‌های جدید سازمان بسیج دانشجویی در حوزه‌های حکمرانی جدید و رشد فناوری و سرعت گسترش و عمق نفوذ آن تاکید کرد: باید از این ظرفیت‌ها در برنامه ریزی‌ها بهره برد، دوره دیوان سالاری دیجیتال شروع شده لذا حکومت‌ها باید از این فضاها استفاده کنند و گرنه عقب می‌مانند و غیر از این‌ها بهره می‌برند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص استقلال نسبی سازمان بسیج دانشجویی نیز گفت: اولین شرط استقلال نسبی، استقلال در برنامه ریزی است و سازمان بسیج دانشجویی زیر ساخت این شرایط را دارد و این قضیه دور از دسترس نیست و ضروری است اجرا شود.

 ۵۰ هزار متخصص بسیج ۷۰ میلیون نفررا غربالگری کردند

سردار محمدحسین سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (شنبه) در نشست خبری «چالش کرونا؛ نهضت مردمی حل مسأله» اظهار داشت: شرایط امروز کشور در مقابله با ویروس کرونا و تبعات آن در حوزه‌های مختلف، بسیج بر اساس رسالت و تکالیفی که بر عهده دارد موظف است در کمک به دستگاه های نظام، اقدام و پشتیبانی کند.

بنابر گزارش فارس، وی افزود: در چهل سال گذشته همواره بسیجیان و ساختارهای مردمی نقش زیادی در کمک به دستگاه‌های مختلف داشته‌اند و هرگاه مردم در سازوکار بسیج در عرصه های مختلف ورود پیدا کرده‌اند، ظرفیت‌های بزرگی را به وجود آورده‌امد.

سردار سپهر با بیان اینکه امروز جهان درگیر مسئله کرونا است و الحمدالله کشور ما جزو کشورهایی است که در برابر این بیماری موفقیت‌های خوبی داشته، گفت: با حضور ۵۰ هزار تیم متخصص بسیج در سراسر کشور، توانستیم حدود ۷۰ میلیون از مردم‌مان را غربالگری کنیم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: تفاهم‌نامه خوبی از اولین روز تشکیل ستاد ملی مقابله به کرونا منعقد شد و امروز بیش از ۶۰۰ هزار بسیجی در سراسر کشور در عرصه خدمت‌رسانی برای حمایت از دستگاه‌های مختلف حضور پیدا کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیرات شیوع این ویروس در حوزه اقتصادی بر آن شدیم تا با تشکیل «ستاد رشد و نوآوری دانش‌بنیان نسبت» به فراخوانی طرح‌ها و ایده‌ها تلاش کنیم تا با ظرفیت‌های حل مسئله، این افراد را شناسایی کنیم و در یک مسابقه بزرگ حل مسئله در کشور همه عزیزانی که حرف یا ایده‌ای دارند، آن را ارائه کنند.

سردار سپهر با بیان اینکه در چهل سال گذشته ثابت شده هرجا که به آرای افراد فرهیخته مراجعه می‌کنیم، توفیق به دست خواهیم آورد، تصریح کرد: در حوزه پیامدهای اقتصادی و مواجهه با چالش‌های بیماری کرونا علیرغم تحریم‌هایی که داریم، نیازمند ایده‌های نو هستیم. در زمینه آسیب‌های اجتماعی هم چه در دوره بیماری و چه دوران پساکرونا چالش‌هایی را خواهیم داشت که برای حل این مسئله نیازمند ایده‌های اندیشمندان خواهیم بود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1372548

برچسب‌ها