عامل کاهش کیفیت هوای تهران در روزهای نخست سال چه بود؟

مهر نوشت: معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران به توضیح دلیل کاهش کیفیت هوای تهران نسبت به زمان مشابه در سال گذشته پرداخت و گفت: یکی از دلائل کاهش کیفیت سختگیرانه‌تر شدن اندازه گیری‌ها است.

براساس شاخص های  اندازه گیری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، پایتخت امسال در ابتدای سالجاری نسبت به سال گذشته ۵ روز کمتر هوای پاک داشته است. 

در ۱۵ روز نخست سال گذشته تهران ۱۴ روز پاک را تجربه کرده است اما امسال این عدد به ۹ روز تنزل پیدا کرده است. با توجه به کمتر شدن میزان ترددهای درون شهری با وضع دستورالعمل فاصله گذاری اجتماعی این کاهش کمی معنادار است، محمد رستگاری، معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران در این خصوص اینگونه توضیح داد که این اعداد صحیح است اما به نظرم یکی از علل آن، در تفاوت ارتقای شاخص کیفیت هوای پاک کشور است.

وی در ادامه گفت: از اواسط سال گذشته تصمیم به تغییر استاندارهای کیفیت هوا گرفتیم که براساس آن شاخص آلایندگی از ۱۵ میکروگرم در مترمکعب به ۱۲ میکروگرم بر مترمکعب کاهش یافته است.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: با توجه به این تغییرات اندازه گیری ذرات آلاینده سختگیرانه تر شده است.

۴۷۲۳۲
کد خبر 1372572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =