اجرای ۲۹۷۰ طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۹۷۰ طرح اشتغال‌ و خودکفایی در سال گذشته برای مددجویان این نهاد اجرا شد.

به گزارش خبرآنلاین، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این نهاد برای برطرف کردن نیازهای اساسی مددجویان، افزایش شأن و منزلت آن‌ها در جامعه، کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد مددجویان برنامه‌های وسیعی را به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با محوریت اشتغال اجرایی می‌کند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته ۲۹۷۰ مورد طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان این نهاد اجراشده است که در این خصوص ۵۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار از طریق ارائه تسهیلات بانکی هزینه شده است.
مبشری تصریح کرد: شناسایی مددجویان مستعد، کوشش در جهت ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی، دانش فنی و مهارت حرفه‌ای آن‌ها، شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات مناطق مختلف استان، هدایت مددجویان به سمت اجرای طرح‌های کوچک اقتصادی و خوداشتغالی، نظارت فنی و مدیریتی قبل، حین و بعد از اجرای طرح‌های اشتغال، و تعامل با کارفرمایان و صاحبان صنایع به‌منظور به‌کارگیری مددجویان در بنگاه‌های مربوطه از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین راهکارهای کمیته امداد در زمینه اجرای طرح‌های اشتغال پایدار ارائه آموزش‌ و مشاوره‌های لازم شغلی به مددجویان است تا آن‌ها بتوانند به‌خوبی از عهده فعالیت‌های کسب‌وکار خود برآیند، گفت: طرح راهبران شغلی نیز یکی از جدیدترین راهکارهای این نهاد برای اشتغال‌زایی مددجویان است که در قالب این طرح مددجویان به کارآفرینان معرفی و توسط آن‌ها برای ایجاد شغلی پایدار آموزش داده‌شده و هدایت می‌شوند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: امید است در سال جاری که توسط مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نام‌گذاری شده است، بتوانیم با برنامه‌ریزی مطلوب در زمینه اشتغال‌زایی مددجویان اقدامات مؤثرتری انجام دهیم.

48

کد خبر 1372574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =