۱ نفر
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

بر همین اساس وقتی اتفاقی رخ می دهد، تمام مسئولین اندیشه و تدابیر خود را برای حل چالش های به وجود آمده به کار می‌اندازند. 

خوشبختانه در هر زمان و شرایطی که بین سران سه قوه تعامل و همکاری صورت گرفت؛ راندمان کارها و مدیریت کردن شرایط بهتر شد. با این وجود توصیه می‌کنم که رؤسای قوای ۳گانه وحدت بین خود را بیش از گذشته حفظ کرده  و آگاه باشند که اگر سعی به انجام کاری بدون همانگی با ۲ قوای دیگر داشته باشند فقط بار مشکلاتی کشور را بیشتر می کنند.

رهبر انقلاب سال جدید را سال جهش تولید نامگذاری کردند، آنهم در سالی که کرونا آسیب های اقتصادی زیادی را بر کشور تحمیل کرده است و قبل از آن هم به سبب تحریم ها کشور با چالش های زیادی روبرو بود. در چین شرایطی باز هم رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و رشد و رونق تولید داخلی از مهمترین تاکیدات رهبری در سال جاری هستند که در سایه همراهی همه نهادها و قوا می توان آن را محقق کرد.

اگر تولید و جهش تولید را تحقق ببخشیم راه برای حل دیگر مشکلات هم باز خواهد شد، معضلاتی چون بیکاری خود به خود از بین می رود و معیشت مردم هم بهبود بخشیده خواهد شد.

تلاش کنیم در همین روزهایی که کشور درگیر ویروس کرونا شده و مشکلات زیادی به مردم تحمیل شده است با تکیه بر ظرفیت های داخلی و تولید داخلی مسیر رشد و پیشرفت کشور را فراهم سازیم.

* نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم و عضو جامعه روحانیت مبارز

۲۷۲۱۵

کد خبر 1372797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =