سامانه بارشی جدید در راه این مناطق و استان‌های کشور

میزان نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی تهران و دیگر استان‌های کشور پرداخت.

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی استان‌های کشور پرداخت و گفت: بارش‌ها در شمال شرق و بخش‌های شرق کشور و همینطور سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی ادامه خواهد داشت که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (یکشنبه ۱۷ فروردین) از کشور خارج می‌شود.
وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود که بارش‌ها توام با رعد و برق و وزش باید شدید خواهد بود که بارش تگرگ هم در این مناطق رخ خواهد داد، ارتفاعات این مناطق هم با بارش همراه خواهد بود ضمن اینکه در شرق مازندران و گلستان بارش‌ها شدت دارد.
کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: پدیده‌ای دیگری که امروز با آن مواجه هستیم، وزش بادهای شدید در استان‌های قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی سمنان و شرق استان‌های اصفهان و یزد است.
رفیعی تصریح کرد: همچنین سامانه بارشی جدیدی فردا (دوشنبه ۱۸ فروردین) وارد کشور می‌شود که تا پایان هفته به تناوب در کشور فعال خواهد بود. این سامانه در شمال غرب و سواحل خزر و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی فعال خواهد که به تدریج به مناطق شمال شرق کشور کشیده خواهد شد که با همراه با رعد و برق و وزش باد شدید همراه است. در مناطق مستعد این مساله باعث بارش تگرگ و در ارتفاعات هم با بارش برف همراه می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت روزهای آتی هفته پرداخت و گفت: در روز سه شنبه (۱۹ فروردین) در نیمه شمالی کشور و مناطقی از استان‌های خوزستان و کهگلویه و بویر احمد ادامه بارش‌ها را خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی هفته انتظار داریم که در اکثر نقاط کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان‌های فارس، کرمان و خوزسان ادامه بارش‌‎ها را خواهیم داشت.
رفیعی تصریح کرد: به لحاظ شرایط دمایی از فردا تا روز چهارشنبه با کاهش دمای ۵ تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد، دریای خزر فردا و روز سه شنبه مواج پیش‌بینی شده و همچنین بخش‌های مرکزی و شرقی دریای خزر از بعداز ظهر امروز تا ظهر فردا این شرایط را خواهند داشت.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پیش‌بینی وضعیت هوای تهران به وزش شدید باد اشاره کرد و تصریح کرد: حداکثر دمای تهران امروز ۱۹ درجه است که این مساله فردا به حداقل دمای ۱۰ درجه بالای صفر می‌رسد.
47231
کد خبر 1372849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =