تکذیب گورجمعی جان باختگان کرونایی در پاکدشت

ایرنا نوشت: خبرهای مربوط به دفن جان باختگان کرونایی و عدم برگزاری هرگونه مراسمی به علت جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا سبب شده تا برخی شبکه های معاند اخبار و ویدیوهای کذبی در این ارتباط منتشر کنند که یکی از آنها کلیپ مربوط به دفن جمعی جان‌باختگان کرونایی به وسیله سپاه در شهرستان پاکدشت است.

با شیوع کرونا در کشور و اتخاذ تدابیر بهداشتی و ایمنی برای جان باختگان این بیماری توسط مسوولان کشور سبب شده تا برخی سودجویان با انتشار اخبار کذب و نادرست مبنی بر حفر گورهای  جمعی برای به خاک سپردن جان باختگان کرونایی در شبکه های مجازی وابسته به معاندین اذهان عمومی به خصوص خانواده های جان باختگان را آزار دهند. یکی از این اخبار منتشر شده ساخت کلیپی است که نشان می دهد گورهای جمعی توسط سپاه در دهِ امام شهرستان پاکدشت بود که به سرعت تکذیب شد.

شایعه: حفر گورهای دسته جمعی برای دفن جمعی جان باختگان کرونایی در دهِ امام واقع در شهرستان پاکدشت

پاسخ به شایعه: پس از انتشار این تصاویر و ویدئوی ساختگی رسانه ها و خبرگزاری های معتبر با بررسی های به عمل آمده از مسوولان ذیربط دریافتند که خبر حفر گورهای جمعی به دستور سپاه برای دفن جمعی جان باختگان کرونایی در شهرستان پاکدشت کذب و شایعه ای بیش نبوده است و ویدوئوی منتشر شده تنها تصاویری از خاک‌برداری محل دفن جان باختگان کرونایی به صورت مجزا را نشان می دهد و ادعای حفر گورهای جمعی به وسیله شبکه های معاند مطرح شده است.

47231
کد خبر 1372894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =