۰ نفر
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
بیوگرافی مهراد جم؛ آبادانی دوست‌داشتنی

مارکت موسیقی این روزها بیشتر از همیشه پر شده از خواننده‌های ریز و درشت و پیر و جوان که در سبک‌های مختلف مشغول خواندن هستند.

یکی از جوانان این حوزه، که جوانترین خواننده پاپ هم حساب میشود مهراد جم می‌باشد که در ادامه با او بیشتر آشنا خواهیم شد.

زندگی شخصی

جوان جویای نام ما، اسم واقعی اش محسن سعیدی کیاست و متولد 14 مرداد 1376 در شهر زیبای آبادان متولد شده است. از بچگی‌اش همینقدر میدانیم که بسیار شر و شیطون بوده است. در سن 14 سالگی در سریال چای شیرین به کارگردانی پیمان ماندگار بازی کرد. در رابطه با انتخابش خودش اینگونه میگوید که در مدرسه آنها به صف کرده بودند و کارگردان با یک نگاه به چهره او فهمید که مهراد همانی بوده که میخواسته است.

سرگذشت مهراد جم

اولین فعالیت حرفه‌ای اش همان بازیگری بود که به آن اشاره شد. اما از 15 سالگی در یک چرخش از بازیگری به خوانندگی روی آورد و در آن دورای بی امکاناتی، سعی کرد با موسیقی اخت بگیرد و با ساز و دستگاه های موسیقی آشنایی پیدا کند. در خلوت خودش هم به تقلید از خوانندگان پاپ و رپ برای خودش میخواند و لذت میبرد. از طرفی هم اطرافیانش او را به خوانندگی و انتشار آهنگ تشویق میکردند. در 16 سالگی آهنگ حس بد را با اسم اصلی خودش منتشر کرد و پس از آن تا مدت مدیدی سکوت را ترجیح داد به یادگیری موسیقی و همچنین تقویت هنر تنظیم و شاعری خود پرداخت. اما اوج خوش شانسی و بخت و اقبال مهراد جم به آشنایی او با مسعود جهانی برمیگردد.

آشنایی با مسعود جهانی

مسعود جهانی، در حال حاضر در کنار حامد برادران و معین راهبر و ... از بهترین تنظیم کنندگان حال حاضر موسیقی ایران است. جوان اصفهانی متولد 66 که داروسازی را ول کرد و پی موسیقی رفت. مسعود جهانی از سال 86 که به تهران آمد، تمام سعی خود را کرد که بتواند در هنر تنظیم و آهنگسازی حرفی برای گفتن داشته باشد و شروع این مسیر از همکاری با هومن سزاوار کلید خورد. پس از هومن سزاوار نزدیک به 7 سال با رضا شیری خواننده دوست داشتنی پاپ به همکاری پرداخت که قطعه عاشقی یعنی همین از هیت ترین و پرطرفدارترین قطعات آن زمان رضا شیری بود. پس از جمع آوری سرمایه و یادگرفتن راه و رسم این حرفه، مسعود جهانی به دنبال راه اندازی استودیو شخصی خودش و از طرفی ایجاد یک گروه موسیقی رفت. پس از آشنایی با حمید فریزند که مدیر مهدی دارابی بود، با صحبت‌های فراوان و هماهنگی‌های بینشان، توانستند گروه هوروش را راه اندازی کنند که ماجرای اسم آن نیز جالب است. مهدی جهانی واژه هوروَش را هوروش میخوانده و در نتیجه همین اسم روی گروه ماند. پس از گذشت همه این اتفاقات، مسعود جهانی امروز به جایی رسیده که به عنوان یک پرودیوسر، صفر تا 100 مسیر را با خواننده همراهی میکند و پس از معروفیت و شهرت با او به صورت درصدی کار میکند که تا الان نتایج خوبی نیز در برداشته است.

مهراد جم آنطور که خودش میگوید، در سال 96 در اینستاگرام به دایرکت مسعود جهانی پیغام میدهد از علاقه خودش به موسیقی و خوانندگی خبر میدهد. در کمتر از 5 دقیقه مسعود جهانی این پیغام را میبیند و از مهراد میخواهد برای او نمونه کار بفرستد. پس از ارسال نمونه کار توسط مهراد و بررسی مسعود جهانی و همچنین هادی حسینی که دوست و همراه مسعود است، آنها از مهراد میخواهند که به تهران بیاید تا او را ملاقات کنند.

مهاجرت به تهران

سرآغاز مهاجرت به تهران از همکاری با مسعود جهانی و هادی حسینی کلید میخورد. پس از ملاقات این 3 نفر، هادی حسینی و مسعود جهانی بیشتر روی شعر و هنر تنظیم او مانور میدهند و او را برای این قسمت از استودیو مد نظر داشتند، اما با گذشت زمان و تمرین بیشتر روی صدا، کم کم مهراد جم را برای خوانندگی نیز آماده میکنند. اولین جایی که اسم مهراد جم شنیده میشود، در بهمن 97 بود که ترانه جان جان میثم ابراهیمی را سرود و این آهنگ هیت شد و نام مهراد جم کم کم به گوش شنیده شد.

شروع زندگی حرفه‌ای

سرانجام در اردیبهشت 98 و در 22 سالگی، اولین آهنگ حرفه‌ای و رسمی خود به نام شمال را منتشر کرد که مصرع با تو تو راه شمال، در مدت کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی فراگیر شد. از طرفی حمایت همه جانبه مسعود جهانی و تیم او باعث بیشتر دیده شدن او شد. در کمتر از 1 ماه و در انتهای اردیبهشت مهراد جم قطعه عاشقانه غمت نباشه را منتشر کرد که توانست بسیار هیت شود و در فضای مجازی بسیار محبوب شود و تعداد فالوورهای او در شبکه اجتماعی به صورت نمایی رشد کند.

پدر معنوی مهراد جم

مهراد جم خیلی از مسیر موفقیت خود را مدیون مسعود جهانی است. حمایت‌های مسعود جهانی از مهراد جم چه در فضای مجازی چه در دنیای واقعی باعث شده تا خیلی ها او را پدر معنوی مهراد جم بدانند و بارها شده است که مهراد جم در استوری‌ها و پست های خود او را با لفظ پدر خطاب کرده است.

مسیر موفقیت

پس از دو قطعه موفقیت آمیز، قطعه شیک و پیک در تیر 98 منتشر شد که با حمایت خوانندگان و بازیگران معروفی چون محمد علیزاده، آرش ای پی، امین حیایی و ... همراه شد و باعث شد تا نام و شهرت مهراد جم فراتر رود. پس از آن بود که کم کم همکاری‌های او با دیگر هنرمندان بیشتر شد و در تنظیم و حتی ترانه سرایی با دیگر خوانندگان همکاری میکرد. همکاری با آرش و مسیح، میثم ابراهیمی، دانوش و دیگر خوانندگان باعث محبوبیت و شهرت بیشتر او شده است.

پس از معروفیت بسیار در یک اتفاق خوشایند برای او، تیتراژ برنامه شب یلدای فرمول یک به او و تیم مسعود جهانی سپرده شد که حاصل آن آهنگ زیبای گل شقایق بود که بسیار خانوادگی و دوست داشتنی بود و اولین بار صدای مهراد جم از تلویزیون ملی پخش شد.

یکی دیگر از کارهای ملی مهراد جم، پس از شهادت سردار سلیمانی به وقوع پیوست که آهنگ سردار با شعری از یاحا کاشانی و مهدی امامی و موسیقی مهدی جهانی منتشر کرد و ارادت و علاقه خود را به این سردار رشید سپاه اسلام نشان داد.

شروع کنسرت‌های پرحاشیه

پس از موفقیت در انتشار آهنگ‌ها و با حمایت مسعود جهانی و هادی حسینی توانست اولین مجوز کنسرت خود را بگیرد و اولین کنسرت خود را در کیش برگزار کرد که این کنسرت با حواشی زیادی از جمله لباس وی و حتی دادزدن‌های بی مورد او همراه بود که پس از ایرادات وارد شده و در کنسرت دوم همه چی عادی و فوق العاده برگزار شد. وی کنسرت بعدی خود را در زادگاهش آبادان برگزار کرد که بلیط‌های با سرعت زیادی فروش رفت و به اتمام رسید.

حضور در تلویزیون ملی

یکی دیگر از اتفاقات خوب در مسیر شهرت وی، حضور در برنامه شب عید فرمول یک علی ضیا بود که برای اولین بار چهره مهراد جم را از رسانه ملی دیدیم و آهنگ بعدت را هم به همین مناسبت منتشر کرد و ویدیوی آن هم توسط خود عوامل فرمول یک ضبط و پخش شد که از رسانه موزیکیشو میتوانید آن را دریافت کنید. این آهنگ با استقبال زیاد هواداران مهراد جم روبرو شد.

سخن آخر

این خواننده جوان این روزها سخت در حال تلاش برای پیشرفت و بالا رفتن از نردبان موفقیت است و قطعا هم با این همه تلاش میتواند موفق شود. صدای مهراد جم هنوز به پختگی کامل نرسیده است و ایراداتی به او وارد است که اگر نتواند آنها را برطرف کند و هنر خود را بهبود ببخشد، ممکن است به سرانجام خیلی از خوانندگان مصرفی دیگر دچار شود که امیدواریم بتواند با تمرین و ممارست فراوان ایرادات خود را رفع نماید و قله‌های موفقیت را فتح نماید.

در آخر چنانچه علاقه‌مند به شنیدن تمام قطعات اجرا شده توسط مهراد جم هستید ، میتوانید در وب سایت موزیکیشو تمام آهنگ های مهراد جم را دانلود کنید و بشنوید.

2121

کد خبر 1372954