بررسی راه‌های رسیدگی به وضعیت درآمدی اقشار آسیب‌پذیر و متاثر از شیوع کرونا در جلسه امروز مجلس

ایسنا نوشت: نشست مشترک هیات رییسه و روسای کمیسیون‌های مجلس برگزار شد.

نشست مشترک اعضای هیات رییسه مجلس و روسای کمیسیون‌های تخصصی در غیاب‌ علی لاریجانی و به ریاست مسعود پزشکیان در محل جلسات علنی مجلس و با رعایت فاصله بین حاضرین برگزار شد.

در این جلسه در مورد دستورکار جلسات علنی هفته‌ جاری و هفته‌های آتی مجلس و همچنین دستورکار جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس تا پایان دوره کاری مجلس دهم تصمیم‌گیری شد.

بررسی راه‌های رسیدگی به وضعیت درآمدی اقشار آسیب‌پذیر و متاثر از شیوع ویروس کرونا

کمیسیون‌های تخصصی در جلسه‌ صبح امروز ، یکشنبه ۱۷ فروردین راه‌های رسیدگی به وضعیت درآمدی اقشار آسیب‌پذیر و متاثر از شیوع ویروس کرونا را بررسی کردند و هیئت رییسه تصمیم گرفت از روز سه شنبه، ۱۹ فروردین مجلس جلسات علنی به صورت حضوری و رسمی داشته باشد.

بنابر گزارش ایسنا،‌ عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی، صبح امروز (یکشنبه، 17 فروردین ماه) با موضوع رسیدگی به وضعیت درآمدی اقشار آسیب‌پذیر به واسطه شیوع این ویروس برگزار شد. در این جلسه مقرر شد مجلس از سه شنبه، ۱۹ فروردین جلسات علنی به صورت حضوری و رسمی داشته باشد و کمیسیون ها هم از فردا، دوشنبه جلسات رسمی خود را دنبال کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین از قطعی شدن حضور وزرای بهداشت و کشور در جلسات علنی این هفته مجلس برای ارائه گزارش آخرین تحولات کرونا و بررسی  شرایط کشور خبر داد.

بررسی چگونگی تأمین درآمد قشری که اشتغال روزانه داشته و امروز به خاطر شیوع کرونا محل درآمدی ندارند، از مهم‌ترین موضوعات این جسله بود که مقرر شد با همکاری دولت، محلی برای تأمین درآمد این افراد مشخص شود.

همچنین ضرورت تعریف صحیح از فاصله گذاری اجتماعی و اطلاع‌رسانی به مردم از موضوعات دیگری بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

مقرر شد کمیسیون اقتصادی مجلس برای ایجاد مسیری جهت تأمین درآمد اقشار آسیب پذیر فردا (دوشنبه، 18 فروردین ماه) با وزرای مربوطه جلسه ای برگزار کند تا نحوه جبران کمبودها  مشخص شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1372970

برچسب‌ها