ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری ۵۰ هزار تن افزایش می یابد

معاون صنایع تبدیلی و تکمیلی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت:با تکمیل ۳۲ طرح نیمه‌تمام صنایع تبدیلی و تکمیلی ۵۰ هزار تن به ظرفیت فرآوری استان اضافه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان،طهمورث فتاحی اظهار داشت: تکمیل ۳۲ پروژه نیمه‌تمام بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان نیازمند ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است. 
 وی افزود: ۳ کارخانه تولید خوراک آبزیان، ۲ کارخانه تولید مواد لبنی، ۵ سردخانه و ۲ کشتارگاه دام و طیور از جمله این طرح‌ها هستند. 
 معاون صنایع تبدیلی و تکمیلی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تکمیل این طرح‌های نیمه‌تمام ۵۰ هزار تن به ظرفیت فرآوری استان اضافه می‌کند، ولی چون تکمیل آنها نیازمند زمان است امید است امسال بیش از ۵۰ درصد آنها به بهره‌برداری برسد. 
 فتاحی، سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی را از دو نوع کمک‌های دولتی شامل تسهیلات بانکی و آورده‌های شخصی عنوان و تصریح کرد: سال گذشته بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در بخش صنایع غذایی و تبدیلی استان سرمایه‌گذاری شد که این نشان‌دهنده علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران برای حضور در این بخش است. 
 وی، با تاکید بر اینکه در فرایند اخذ مجوز همه مراحل به صورت الکترونیکی و پنجره واحد و بدون حضور افراد انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوب انجام‌شده در استان توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی احداث و راه‌اندازی سردخانه‌های دومداره پیشرفته است. 
 معاون صنایع تبدیلی و تکمیلی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ظرفیت این سردخانه‌ها را بیش از ۱۲۰ هزار تن عنوان و بیان کرد: با این ظرفیت سردخانه علاوه بر استان به استان‌های همجوار نیز خدمات می‌دهند.

چهارمحال و بختیاری دارای۶۶ بهره‌برداری بخش کشاورزی است که سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات دامی، زراعی، باغی و شیلات در استان تولید می‌شود.

46

کد خبر 1373000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =