فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری منتشر شد

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری گفت: فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان برای شرکت علاقه مندان در این جشنواره منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، فرشید بزرگ نیا  ضمن اعلام این خبر افزود: انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در راستای ارتقاء، اعتلا، تشویق و ترویج اجرای عموم آثار نمایشی در سطح استان و با هدف کشف استعدادهای خلاق، جوان و ایجاد بستر مناسب جهت رشد و اعتلای هنر تئاتر ، سی و دومین دوره جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری را برگزار می کند.
بزرگ نیا گفت: بر اساس شیوه نامه برگزاری جشنواره تئاتر استان ها، جشنواره تئاتر استانی صرفاً مختص  آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان  است که در فاصله زمانی اتمام جشنواره استانی در سال ۱۳۹۸ و تا یک ماه قبل از برگزاری جشنواره استانی در سال ۱۳۹۹  آثار خود را تولید کرده وحداقل ۵ اجرای عمومی در شهرستان خود داشته باشند.
وی افزود: تنها ملاک تأیید اجرای عمومی آثار نمایشی در استان ها جهت شرکت در جشنواره تئاتر استانی و نیز حضور در بخش های تئاتر فجر؛ درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر، در درگاه جامع سایت ایران تئاتر با ذکر تاریخ اجرای عمومی آن است.
بزرگ نیا اظهار داشت: در جشنواره تئاتر استانی صرفا آثار صحنه ایی مورد داوری و انتخاب قرار خواهند گرفت و بخش مسابقه صرفاً به آثار ایرانی اختصاص دارد .
او گفت: متون اقتباسی ( آدابته شده ایرانی )  نیز می توانند با ذکر دقیق مشخصات صاحب اصلی اثر و تشخیص هیات انتخاب در بخش رقابتی جشنواره حضور داشته باشند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری افزود: نمایش های ارائه شده نباید از سوی همان گروه در هیچ  یک از جشنواره های ملی، منطقه ای شرکت کرده باشند و هر کارگردان، صرفاً می‌تواند با یک اثر در مرحله ی نهایی جشنواره حضور داشته باشد.
بزرگ نیا گفت:  موضوعات نمایش های شرکت کننده در جشنواره آزاد بوده  و توجه به شعار سال ، فرهنگ ایثار وشهادت ، در نظر داشتن ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ، فضائل اخلاقی ، مباحث مربوط به نشاط اجتماعی ، اقتصاد مقاومتی ، مبارزه با اعتیاد، توجه به فرهنگ عامه و ارزش‌های بومی، تاریخی و ادبی استان در الویت انتخاب هستند.
به گفته وی: آثار هنرمندان بومی و جوان، بدیع بودن و خلاقیت در اجرای آثار در ارزیابی هیئت انتخاب تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، علاقه مندان برای شرکت درجشنواره می توانند آثار خود را تا ۱۵ اردیبهشت به دبیرخانه جشنواره ارسال نموده و درخواست حضور در جشنواره را داشته باشند. متون نمایشی پس از تایید شورای بازخوانی جشنواره اجازه تمرین و آمادگی جهت بازبینی دریافت خواهد نمود و پس از بازبینی، زمان اجرای عمومی آثار تا پیش از برگزاری جشنواره تنظیم خواهد شد.

48

کد خبر 1373025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =