معاون استاندار همدان: به واحدهایی تسهیلات پرداخت می شود که تعدیل نیرو نداشته باشند

معاون استاندار همدان گفت: از میان واحدهای تولیدی، تنها واحدهایی تسهیلات دریافت خواهند کرد که در این مدت تعدیل نیرو نکرده باشند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از همدان ؛ محمودرضا عراقی معاون استاندار و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا که پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: شرایط ابتلاء به کرونا در استان روند رو به بهبودی دارد، اما این به معنی کنترل قطعی این بیماری نیست و از مردم درخواست می شود همچنان توصیه‌ها را جدی بگیرند.


وی به آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در استان نیز اشاره کرد وگفت: فعالیت هرگونه تاکسی ون و اتوبوس تا ۳۰ فروردین در همدان ممنوع است.


سخنگوی ستاد مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: از این پس طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت هوشمند اجرا خواهد شد به گونه‌ای که اوضاع به شکل پلکانی رصد و بر اساس شرایط روز، تصمیمات اتخاذ و اعلام می‌شود.


عراقی اضافه کرد: بر اساس آخرین تصمیمات، مدارس و دانشگاه‌ها تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و کسبه کم ریسک و یا دارای ریسک متوسط از ۲۳ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فعالیت خود را آغاز می کنند.


وی با تاکید بر اینکه صنوف و کسبه با ریسک بالا شامل سالن‌های پذیرایی،  باشگاه‌های ورزشی، استخرها، مساجد، اماکن پرتجمع و مواردی از این قبیل تا ۳۰ فروردین تعطیل خواهند بود، افزود: دو سوم کارمندان دولت از ۲۳ فروردین در ادارات حضور خواهند داشت و یک‌سوم کارکنان بنا بر صلاحدید مدیران کل و بر اساس اولویت افراد بالای ۶۰ سال و یا دارای بیماری زمینه‌ای، در مرخصی و یا دورکاری به سر خواهند برد.


معاون استاندار گفت: در مبادی شهرها تا ۳۰ فروردین از ورود خودروها با پلاک غیربومی جلوگیری خواهد شد ولی از ۲۳ فروردین، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تردد بین شهرستان‌های استان همدان آغاز می شود.

48

کد خبر 1373044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =