ورزش نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد

علایی مقدم: صنعت ورزش می تواند یکی از مهمترین پایگاه های توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: سال ۱۳۹۹ که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید مزین شده است؛ نوید بخش حرکتی نو در حوزه ورزش و جوانان با محوریت حمایت از کالا و محصولات ورزشی ایرانی است.
وی ادامه داد: همانگونه که تحقق سیاست های کلان اقتصادی در تمامی زمینه های جامعه مورد قبول است و لزوم اجرای آن احساس می شود جامعه گسترده ورزش نیز خارج از این الزام نخواهد بود و با توجه به بعد کلان و جامعه گسترده آن، اعتقاد و عمل به این سیاست کلان در راستای تصمیم گیری و اجرایی در لایه های زیرمجموعه ساختاری و نهادی، موثر واقع خواهد شد.
وی با تاکید بر توانمندسازی ظرفیت های ورزشی داخلی تصریح کرد: باید فرآیندهای گرفتن مجوزها و روند تولید تسهیل شود و جوانان و صنعتگران جوان ایرانی با تکیه بر توان و دانش داخلی می توانند زمینه رشد اقتصادی را در این حوزه مهم فراهم کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهارداشت: ورزش نقش مهمی به عوان یک جز کلیدی در توسعه اقتصادی دارد و با تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم، عامل مؤثری در پیشرفت اقتصاد جامعه و بخش پول ساز کشور به شمار می آید بطوری که در زمان حاضر در کشورهای پیشرفته، ورزش و تفریحات سالم، یک صنعت بسیار مهم و عامل اثرگذار در رشد و توسعه ملی و حتی توریسم ورزشی است.
علایی مقدم با بیان این که صنعت ورزش می تواند یکی از مهمترین پایگاه های توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی باشد، گفت: تحقق این شعار در حوزه ورزش و جوانان می تواند موجبات رونق اقتصادی را در این بخش مهم و گسترده فراهم کند و در این زمینه در عرصه ورزش نیز می توان شرایط خوبی را به منظور حمایت از تولیدات و کالای ایرانی فراهم کرد.
علایی مقدم در ادامه به تاثیر استفاده از کالاها و محصولات ورزشی ایرانی در تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: قطعاً راهبرد استفاده از تولیدات داخلی در حمایت از کالای ایرانی به عنوان رویکرد اساسی وزارت ورزش و جوانان با توجه به فعالیت فدراسیون‌های ورزشی، باشگاه‌های ورزشی، هیأت‌های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور در سراسر ایران اسلامی می‌تواند نمایان شود و در این زمینه تمامی جامعه بزرگ ورزش و جوانان می توانند نقش موثری را ایفا کنند.

48

کد خبر 1373063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =