ثبت نام ۸۰ درصد جمعیت شهرستان رشت در طرح غربالگری کرونا

ایرنا نوشت :رئیس بهداشت رشت از ثبت نام ۸۰ درصد جمعیت این شهرستان در طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

دکتر جلال برشان روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا شهرستان رشت در فرمانداری اظهار داشت: شهرستان رشت گفت: تاکنون ٧٦٤ هزار و ٥٠ نفر از جمعیت این شهرستان در طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا ثبت نام و غربالگری شدند که بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن،  ٨٠ درصد از جمعیت شهرستان رشت را شامل می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا به دو صورت غربالگری و خوداظهاری از طریق "سامانه سلامت "  افزود: ٧١٧ هزار و ٤٢٠ نفر در شهرستان رشت با همکاری سپاه و کارشناسان بهداشت از طریق تماس با شهروندان  غربالگری شدند و ٤٦ هزار و ٦٣٠ نفر از طریق ثبت نام در سامانه www.salamat.gov.ir خوداظهاری کردند.

رئیس بهداشت شهرستان رشت با بیان اینکه در اجرای  طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا اقداماتی برای افراد دارای علائم بیماری انجام شد، اضافه کرد: به ١١هزار و ٨٦٥ نفر استراحت در منزل توصیه شد و ١٦٣ نفر برای بررسی به بیمارستان ارجاع داده شدند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا ، خاطر نشان کرد: افراد باقیمانده می توانند به سامانه یاد شده مراجعه کرده و به سئوالات درباره علائم بیماری کرونا پاسخ دهند.

48

کد خبر 1373159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =