تدابیر شهرداری تبریز در ایام کرونا / توزیع ماسک بین 2 هزار پاکبان شهرداری

شهردار تبریز در تشریح تدابیر لازم برای پیشگیری و کنترل شیوع ویرووس کوید 19 از توزیع ماسک بین 2 هزار پاکبان این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، ایرج شهین باهر در سومین نشست شورای اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونای استان، با بیان اینکه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری نیز مانند بقیه ادارات پرداخت خواهد شد، گفت: مشکلی در این حوزه نداریم و بخش‌های اداری شهرداری تبریز شامل شیفت کاری و فعالیت با یک سوم نیروها ادامه دارد، اما بخش‌های خدماتی به طور مرتب فعال بوده و حتی مسئولیتشان بیشتر نیز شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش وی در ادامه متذکر شد: با مصوبه شورای شهر اسلامی تبریز، تمامی امتیازات، تعرفه‌ها و تخفیفات اسفند ماه سال گذشته برای پیشگیری از تجمع در ادارات به پایان فروردین ماه انتقال یافته است.
شهردار کلانشهر تبریز، تصویب لایحه دو ماه بخشودگی اجاره واحدهای تجاری شهرداری مانند رستوران‌ها، مغازه‌ها، دکه‌ها و تمامی املاک شهرداری را از دیگر اقدامات این ارگان، عنوان کرد.
وی در ادامه یادآور شد: شهرداری تبریز با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی از همان لحظات اولیه شیوع کرونا در تبریز پایه کار آمده و پیشگام بودند.
وی همچنین گفت: تا جایی که مطلع هستیم تعدادی از عوامل آرامستان‌ها در سایر شهرها از قبول این مسئولیت سرباز زده و نیروهای جهادی این وظیفه را بر عهده گرفته‌اند، اما عوامل شهرداری تبریز در این مورد نیز پای کار هستند.
شهردار تبریز اظهار کرد: جانباختگانی که اقوام آنها بضاعت مالی کافی برای خرید قبر نداشته باشند، توسط شهرداری و به صورت رایگان دفن می‌شوند و اجبار و الزامی برای پرداخت هزینه نیست.
وی، متذکر شد: برخی افراد ضمن اظهار عدم توانایی مالی برای خرید قبر، انتظار دارند تا عزیزانشان در بلوک انتخابی آن‌ها دفن شود که استفاده از این مزیت در کنار استفاده از فرصت تدفین رایگان توسط شهرداری، ممکن نیست و ما موظفیم طبق تعرفه عمل کنیم.
ایرج شهین باهر در تشریح مغایرت شعار در خانه بمانیم و اجرای عملایت گلکاری و نصب المان‌های نوروزی در سطح کلانشهر تبریز، اظهار کرد: این کار مغایرتی با این شعار نداشت، بخشی از گلهای نوروزی که در گلخانه های شهرداری تولید می شود از سال قبل در حال تولید بود و بخشی دیگر طبق روال هرساله در سه ماهه آخر سال خریداری می‌شود که این کار پیش از شیوع کرونا انجام شده بود و باید ادامه پروژه انجام می شد.
وی هدف از این اقدامات را تزریق روحیه نشاط به جامعه عنوان کرد و گفت: هدفمان این بود که حتی در ایام قرنطینه وقتی کسی برای کار ضروری از خانه خارج می شود، از سکوت و چهره غیرمتعارف شهر دلزده نشده و به دنبال شیوع کرونا تبریز به شهر ارواح تبدیل نشود.
وی در ادامه با اشاره به تداوم فعالیت‌های عمرانی شهرداری تبریز، گفت: با شیوع بیماری زندگی در شهر تعطیل نشده و فعالیت‌های عمرانی شهرداری نیز در کنار دیگر خدمات پیشگیری و مبارزه با کرونا، ادامه داشته و فعالیت‌هایی مانند آسفالت ریزی باید به سرعت انجام شود.
شهین باهر، اضافه کرد: به دنبال تعطیلی روزنامه‌ها، انتشار آگهی مناقصات به مشکل برخورده است که از طریق وزارت کشور پیگیریم تا مناقصات را از طریق رسانه‌های مجازی منتشر شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه با کسی عهد نبسته‌ایم که کار نکند و مدیر بماند، اظهار کرد: شهرداران مناطق نیز موظف به انجام وظیفه درست بوده و باید نواقصات اطلاع رسانی شده برطرف شود.
شهردار تبریز با بیان اینکه در کنار نقد به حق عملکرد دستگاه‌ها، توجه کمتری به جنبه فرهنگ سازی شده است، افزود: در مورد ماسک‌هایی که در شهر رها شده‌اند به عملکرد پاکبان‌ها و شهرداری انتقاد می‌شود، اما تذکر کافی به مردم برای انداختن ماسک‌ها و زباله‌ها در باکس‌های زباله داده نمی‌شود.
شهین باهر همچنین از تشکیل کمپین رحمت با مشارکت خیریه‌های معتبر استان به منظور کمک به کسب و کارها و خانواده‌های متضرر از شیوع کرونا خبرداد و گفت: با وجود برخی حواشی خیریه متعلق به شهرداری نبوده و شهرداری تنها امکاناتش را در اختیار این کمپین قرار داده است.
وی اضافه کرد: دو شماره حساب به منظور دریافت جداگانه تهیه گوشت قربانی و نذورات دیگر اعلام شده و شهرداری نیز کشتارگاهش را در اختیار این کمپین قرار داده است تا نذورات مردم به دست نیازمندان برسد.
وی، گفت: از اهالی رسانه انتظار می‌رود تا کسب و کارها و افراد متضرر را به این کمپین معرفی کنند، حمایت‌های این کمپین شامل حال کسانی که قبل از شروع کرونا بیکار بودند، نمی‌شود.
شهردار کلانشهر تبریز از تلاش برای استفاده از ظرفیت ۱۷۶۲ انجمن اسلامی مساجد در محلات برای شناسایی افراد نیازمند خبر داد.
شهین باهر در ادامه از توزیع حدود ۲۰۰۰۰ ماسک بین پاکبانان شهرداری تبریز خبر داد و گفت: تامین ماسک در ابتدا برای حدود دو هزار پاکبان بسیار سخت بود، اما اکنون دو فرهنگسرای شهرداری نیز به کار تهیه و تولید ماسک مشغول هستند.
وی در ادامه از ابتلای حدود 7 نفر از کارکنان شهرداری تبریز به کرونا خبر داد و گفت: متاسفانه مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی تبریز را در راه مبارزه با کرونا از دست دادیمف عضو شورای شهر تبریز بستری هستند و برای دیگر عزیزان نیز آرزوی سلامتی می‌کنیم.
شهین باهر در ادامه با بیان اینکه نگهداری تونل‌های ضد عفونی طراحی شده در ورودی بیمارستان‌های امام رضا (ع) و سینای تبریز سخت بود، اظهار کرد: تونل‌های هوشمندی را برای قرار دادن در ورودی بیمارستان‌های تبریز و مکان‌های پر تردد مانند بازار سفارش داده‌ایم که کار ضدعفونی را به طور اتوماتیک و با هر ورود و خروج هر فرد انجام می‌دهد.

48

کد خبر 1373164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =