سازمان بهداشت جهانی خبر رویترز درباره عراق را تکذیب کرد

فارس نوشت: سازمان بهداشت جهانی آمار خبرگزاری رویترز از شمار کل مبتلایان به کرونا در عراق را نادرست خواند و گفت که رویترز هیچ سند و مدرکی برای اثبات ادعای خود ندارد.

 «ادهم اسماعیل» نماینده سازمان بهداشت جهانی در عراق اوضاع در استان کربلا را بهتر از دیگر مناطق عراق خواند و آمار خبرگزاری رویترز از آمار کلی مبتلایان در این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، این مسئول سازمان بهداشت جهانی در سفر به استان کربلا و دیدار با مقامات این استان گفت:« پیام من به همه این است که نترسید زیرا ترس بر مبتلایان تاثیر منفی خواهد داشت».

او همه تدابیر پیشگیرانه دولت عراق را هماهنگ با سازمان بهداشت جهانی خواند و گفت: «بخش بهداشت در عراق نیاز به ساماندهی مجدد وبسیاری از مسائل مورد تجدید نظر قرار گیرد، اما آماری که رویترز از شمار مبتلایان به کرونا در این کشور می‌دهد نادرست است زیرا هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد».

اسماعیل گفت: «فقط وقتی که منحنی مبتلایان رو به نزول باشد، محدودیت‌های مربوط به قانون منع آمد و شد کاهش می‌یابد و در غیر این صورت این قانون به منظور حفظ جان همگان ادامه خواهد داشت».

نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت که این سازمان میلیون‌ها دلار برای شناخت راه درمان بیماری کرونا اختصاص داده است و امید دارد ظرف شش تا نُه ماه آینده درمان آن شناخته شود.

در حال حاضر استان نجف با 181 مبتلا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا در مقایسه با دیگر استان‌های عراق دارد. استان کربلا تاکنون 66 مورد ابتلا به ویروس کرونا و شش مورد فوتی از این بیماری را ثبت کرده است.

سازمان ارتباطات و رسانه‌های عراق فعالیت خبرگزاری رویترز در این کشور را به علت انتشار اخبار جعلی درباره آمار مبتلایان به کرونا در عراق به مدت ۳ ماه تعلیق و این خبرگزاری را به پرداخت ۲۵ میلیون دینار عراقی محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز اخیراً با انتشار گزارشی درباره ویروس کرونا در عراق مدعی شد که بغداد درباره تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا مخفی‌کاری می‌کند.

رویترز در ادامه گزارش خود مدعی شد که تعداد مبتلایان به کرونا در عراق هزاران نفر است و دولت عراق از کادر درمانی خواسته است که این آمار و ارقام را اعلام نکند.

«جعفر صادق العلاوی» وزیر بهداشت عراق هم دقایقی پیش در گفت‌وگویی تلویزیونی از احتمال افزایش آمار مبتلایان به عراق تا نهایتا 2 هزار نفر خبر داد و گفت البته این تعداد در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بسیار اندک است.

وزیر عراقی گفت که امید است با افزایش دمای هوا در عراق طی روزهای آتی و پیگیری اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه خانگی شهروندان دیری نخواهد پایید که پیروزی بر کرونا را جشن می‌گیریم.

تازه ترین آمار مبتلایان به کرونا در عراق مربوط به شب گذشته است که شمار کل مبتلایان 878 نفر خوانده که از میان 56 نفر فوت و 259 نفر بهبود یافتند.

310311

کد خبر 1373208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =