استاد دانشگاه شهید بهشتی: هنوز پیک کرونا در راه است

مهر نوشت: استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، نسبت به تحت فشار قرار گرفتن وزارت بهداشت برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند ابراز نگرانی کرد.

حمید سوری، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: طرح فاصله گذاری هوشمند الزامات بسیاری دارد و نگران هستم وزارت بهداشت تحت فشارهای اقتصادی مجبور به تصمیمی شده باشد که فراگیری (اپیدمی) بیماری کرونا را خاموش نکند و شرایط به سمتی برود که نه تنها طرح فاصله گذاری هوشمند به اقتصاد کشور کمکی نکند بلکه به اقتصاد آسیب بیشتری بزند.

این متخصص اپیدمیولوژی افزود: نظارت بر طرح فاصله گذاری اجتماعی به جز در روز طبیعت آنچنان موفق نبوده است و اکنون هیچ نشانه‌ای از روند خاموشی فراگیری بیماری کرونا نمی‌بینیم.

سوری گفت: نتوانسته‌ایم واکنش سریعی در مقابل رفتار مردم نشان دهیم و بر این اساس فراگیری از یک محدوده کوچک در کشور به مناطق دیگر نیز گسترش یافته است.

وی افزود: برخی شهرها روند کاهشی ابتلاء به ویروس کرونا را دارند، اما در استان‌های خراسان رضوی، فارس، آذربایجان غربی، کرمانشاه، خوزستان و تهران روند ابتلاء به این بیماری افزایشی است.

سوری گفت: به هیچ وجه از پیک بیماری کرونا عبور نکرده‌ایم و نگران این هستیم که با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به موقع نتوانیم جلوی شیوع بیماری را بگیریم و تلفات زیادی داشته باشیم.

وی افزود: بار بیماری کرونا فقط اقتصادی نیست بلکه امنیت جانی جامعه را نیز در بر دارد و نمی‌توانیم با کمتر کردن فاصله گذاری اجتماعی، شیوع بیماری کرونا را متوقف کنیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: اکنون همه شهرهای کشور به ویروس کرونا آلوده هستند و نقطه سفید نداریم.

47231
کد خبر 1373371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =