اجرای سیاست های راهبردی منابع طبیعی در سال جدید

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در جلسه شورای معاونین منابع طبیعی گفت: اجرای سیاست های راهبردی در سال جدید بایستی در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «شیرزاد نجفی» با اشاره به اینکه برخی از این کارها در سالهای گذشته نیز اجرا گردیده ولی در سال ۹۹ بایستی با جدیت و پشتکار بیشتری اجرا شوند، خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع ملی، مدیریت جامع و یکپارچه حوزه های آبخیز، مدیریت مشارکتی با حضور مردم و جوامع محلی، اجرای کاداستر اراضی ملی، توسعه جنگل کاری، پیشگیری از حریق، مبارزه با قاچاق چوب و زغال، نگهداری از جنگل کاری های سال گذشته، معرفی طرح ها و پروژه های شاخص انجام شده به سازمان جنگل ها و مراتع، ممنوعیت کامل برداشت گیاهان دارویی در سال۹۹، جلوگیری از ورود دام غیرمجاز به عرصه های مرتعی استان و...از جمله این سیاست ها می باشند.

وی با اشاره به اقدام شاخص منابع طبیعی استان در سال ۹۸ مبنی بر اجرای ۷۳ هزار هکتار عملیات آبخیزداری، گفت: درست است که در بحث اطفاء و کاهش حریق از جمله استان های موفق بوده ایم؛ اما این دلیل نمی شود که در سال جدید کم کاری صورت گیرد و باید تلاش هایمان در این خصوص دوچندان شود.

وی استفاده از ظرفیت و توان تمامی دلسوزان و علاقمندان به منابع طبیعی، جامعه دانشگاهی، اصحاب رسانه و تشکل های مردم نهاد را امری ضروری دانست و افزود: تعهد و سلامت اداری، نظارت میدانی بر اجرای پروژه ها، افزایش بهره وری نیروی انسانی، در نظر گرفتن سرمایه های انسانی و... نباید فراموش شود.

نجفی در پایان با تاکید فراوان بر ضد عفونی کردن اداره به صورت روزانه، بهداشت فردی کارکنان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم تجمع کارکنان در اتاق ها و محیط اداره و شناسایی موارد مشکوک به بیماری کرونا را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: دورکاری در دستور کار قرار دارد اما باید به گونه ایی باشد که کارها خوب و مرتب در منزل انجام گیرد.

48

کد خبر 1373493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =