جلوگیری از تعطیلی ۲۱کارخانه با حمایت دستگاه قضایی

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: در سال گذشته در استان قزوین تعامل خوبی بین دستگاه قضایی و اجرایی صورت گرفت و از تعطیلی ۲۱کارخانه و بیکاری ۱۴۰۰نفر جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین در سخنانی در رابطه با شاخص ترین دستاوردهای دادگستری استان گفت: در سال ۹۸ کاهش یک درصدی پرونده های ورودی در مقایسه با سال قبل اتفاق افتاد، همچنین تا روزهای پایانی سال شاهد کاهش ۴۱درصدی در پرونده های معوق بودیم و از ابتدای آغاز به کار رسیدگی به پرونده های معوق تاکنون ۵۳۴۸ پرونده مختومه شده است.
مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: در استان مجموعا ۱۳۰۰۰پرونده معوقه وجود داشت که در ماه های آخر سال به طور فوق العاده مورد بررسی قرار گرفت و از این تعداد نزدیک به ۶۰۰۰ پرونده مختومه شد و طبق آمار ۴۷/۸ درصد رسیدگی به پرونده های معوقه داشتیم، متأسفانه با شیوع ویروس کرونا ناچار به انتقال اوقات تعیین شده به اردیبهشت ۹۹ شدیم و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته پرونده ها باقیمانده در کوتاه ترین زمان مورد بررسی قرار گیرند.
وی در رابطه با مدیریت مجموعه دادگستری استان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در سال گذشته انتخابات با کمترین حاشیه و تخلفات اجرا شد، چرا که رویکرد ما یک رویکرد پیشگیرانه بود. در این راستا برنامه ها و جلسات توجیهی زیادی حتی برای خود کاندیداهای انتخاباتی برگزار شد و جرایم تخلفات و تبعات آن ها تشریح شد.
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال گذشته در راستای تحقق شعار رونق تولید در استان قزوین تعامل خوبی بین دستگاه قضایی و اجرایی صورت گرفت و به این ترتیب از تعطیلی ۲۱ کارخانه جلوگیری شد و ثمره آن جلوگیری از بیکاری ۱۴۰۰نفر بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دادگستری استان قزوین، وی افزود: امسال نیز در راستای تحقق شعار جهش تولید باید بازدید از مراکز تولیدی و کارخانه ها بیشتر شود و فرصتی برای تولیدکنندگان جهت بیان مشکلاتشان فراهم شود تا به این ترتیب مشکلات شناسایی شده و راهکارهای مناسب آن ها ارائه شود.

48

کد خبر 1373514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =