هنرمندان کردستانی با «درخانه هنرمندانه بمانیم» به جنگ با کرونا رفتند

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و تشویق مردم به ماندن در خانه، برنامه های مختلفی را با همکاری هنرمندان مطرح استان برگزار کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، امین مرادی با اشاره به لزوم بسیج همگانی مردمی مبارزه با ویروس کرونا و قدردانی از تلاش های صورت گرفته کادر درمانی کشور اظهار داشت: همسو با برنامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به نقش تأثیرگذار هنرمندان در جامعه، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برنامه های مختلفی را در این ایام به انجام رسانده که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه گردیده است.
وی افزود: مسابقه هنری "درخانه هنرمندانه بمانیم" در ۷ رشته هنری نقاشی، عکاسی، استاپ موشن، قصه گویی، موسیقی، شعر و داستان با هدف تلاش برای تشویق بیشتر اعضای خانواده برای ماندن در خانه، بهره مندی صحیح از ظرفیت های ارتباطی از جمله فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، تلاش در راستای غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها، معرفی  روش های مختلف برای حفظ سلامتی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی و کشف استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان از برنامه هایی است که در حال برگزاری است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: در این جشنواره که تا ۳۱ فروردین ماه مهلت ارسال آثار در آن وجود دارد تاکنون آثار بسیار خوبی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده و انتظار داریم همچنان شاهد آثار هنری در رشته های اعلام شده باشیم.
مرادی یادوآور شد: افراد می توانند در تمامی بخش ها آثار خود را به شماره واتس آپ ۰۹۹۲۲۱۶۰۶۶۵  ارسال کنند و در نهایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آثار منتخب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر می کند.
وی به انتشار پیام هنرمندان شناخته شده استان و کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در این مدت در قالب فیلم های چند دقیقه ای هنرمندان مطرحی همچون پوران درخشنده، بیژن کامکار، نجمه تجدد، سعدا... نصیری، فردین صادق ایوبی، مهدی احمدی،فاتح عزت پور، صابر میکائیلی، جمشید فرجوند فردا، صابر دل بینا، سیمین چایچی، حامد پیرا، کارن احمدی،محدثه جعفری با دعوت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در پیام هایی به تشویق ماندن مردم در خانه ها پرداختند که بازتاب بسیار خوبی را در فضای مجازی پیدا کرد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: از دیگر برنامه هایی که با همکاری صداوسیمای مرکز کردستان انجام گردید، پخش فیلم های کوتاه فیلمسازان کردستانی در شبکه استانی سیمای مرکز کردستان بود که بسیار مورد توجه قرارگرفت و فرصت بسیار مناسبی جهت معرفی هنرمندان جوان استان و به تصویر درآوردن آثار این هنرمندان فراهم گردید.
مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به تمدید مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره قرار بود در فروردین ماه ۹۹ برگزار گردد که با توجه به شرایط بوجود آمده برگزاری در این ایام امکان پذیر نیست.
وی بیان کرد: با توجه به استقبال هنرمندان شاعر و داستان نویس و تعویق زمان برگزاری علاقه مندان می توانند تا پایان فروردین ماه ۹۹ آثار خود را به این جشنواره که مختص جوانان تا رده سنی ۳۵ سال می باشد ارسال نمایند.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اذعان داشت: در بخش شعر و داستان کردی تمامی شاعران وداستان نویسان کرد زبان از تمام نقاظ کشور می توانند آثار خود را ارسال نمایند و در بخش شعر و داستان فارسی تنها شاعران وداستان نویسان جوان استان می توانند شرکت کنند.

48

کد خبر 1373521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =