سایه سیاه یک اتفاق روی ارتباط پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس

طی روزهای گذشته مباحث مربوط به پخش یک آیتم در یکی از برنامه‌های تلویزیونی اختلاف زیادی بین پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس به وجود آورده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ همه چیز از پخش یک آیتم در ویژه برنامه نوروزی شبکه ورزش شروع شد. وقتی که مطرح شدن صحبت‌هایی در آیتم تاریخچه باشگاه پرسپولیس به شدت طرفداران استقلال را عصبانی کرد. این عصبانیت حتی بین بزرگان استقلال هم پخش شد و واکنش اینستاگرامی و تند فرهاد مجیدی را در پی داشت. طعنه زدن به تیمسار خسروانی، مدیر باشگاه استقلال که به صورت همزمان در تشکیلات ورزش رژیم سابق هم پست داشته، باعث شد تا صدای اعتراضی بسیاری از هواداران استقلال در بیاید. آنها این آیتم را اهانت به مالک سابق باشگاه‌شان می‌دانستند و حتی پیشکسوتان این تیم در چند روز گذشته با مصاحبه‌هایی، حکومتی بودن تیم خودشان در زمان شاه را رد کرده‌اند و حتی پرسپولیس و بازیکنانش را به دولتی بودن متهم کرده‌اند.علی جباری و حسن روشن دو تن از این پیشکسوتان هستند که در مصاحبه‌هایی نه تنها پرسپولیس را دولتی دانستند که مدعی شده‌اند برخی از بازیکنان این تیم در ساواک کار می‌کرده‌اند!

بیشتر بخوانید: پست اینستاگرامی پسر مرحوم بهزادی در واکنش به حرف‌های روشن و جباری

صحبت‌های جباری و روشن به طوری مطرح شد که واکنش علی بهزادی، فرزند محروم همایون بهزادی و هواداران پرسپولیس را در پی داشت. در ابتدا حسن روشن صحبت‌هایی در خصوص عضویت چند بازیکن قدیمی پرسپولیس در ساواک مطرح کرد و خیلی زود علی جباری دیگر پیشکسوت باشگاه استقلال صحبت‌های روشن را تایید کرد. جباری از این گفت که حسن روشن اصلا اهل دروغ گفتن نیست و بحث‌هایی را هم که در مورد ساواکی بودن چند بازیکن پرسپولیس قبل از انقلاب مطرح کرد، کاملا درست است. تعدادی از بازیکنان پرسپولیس کارمند ساواک بودند و ما دقیقا این مسئله را می‌دانیم. برخی از این افراد به رحمت خدا رفته‌اند و عده‌ای از آن‌ها نیز همچنان زنده هستند. اگر لازم باشد اسم بازیکنان ساواکی پرسپولیس را فاش می‌کنم و به مردم می‌گویم آن‌ها چه کسانی بودند.

وقتی صحبت‌های جباری و روشن به اینجا رسید، علی بهزادی فرزند مرحوم همایون بهزادی به سرعت واکنش نشان داد. او صحبت‌های پیشکسوتان استقلال را به مرحوم پدرش نسبت داد و حتی از علی جباری خواست اسم کسی که می‌خواهد را بیاورد! فرزند مرحوم بهزادی در پستی اینستاگرامی به شدت نسبت به اظهارات جباری و روشن واکنش نشان داد و از آنها به شدت گله کرد.

این حواشی شاید بین پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال و البته فرزند مرحوم بهزادی از دایره ادب خارج نشد اما بین هواداران در فضای مجازی به شکل تندتری در حال پخش شدن است. انقدر که بارها خیلی‌ها طی روزهای گذشته از این گفتند که فوتبال و همه این بحث و حواشی ارزش اینطور بی‌احترامی و اهانت را ندارد. از این قبیل حواشی و دعواها بین هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال کم نبوده. همین چند سال پیش بعد مطرح شدن برد هشت گله استقلال در دربی توسط علی فتح‌الله‌زاده، پیشکسوتان و هواداران دو تیم حسابی به هم تاختند اما این بار وقتی پای یک پیشکسوت مرحوم به این داستان باز شد، خیلی‌ها از حجم این بیرحمی‌ها تعجب کردند. بیرحمی‌هایی که وارد فضای کری‌خوانی فوتبال شده و به شدت خاطر خانواده مرحوم بهزادی را آزرده.

43257

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1373633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =