فیلم‌های اکران آنلاین هم در جشن حافظ رقابت خواهند کرد

جشن حافظ با افزودن بندی به آیین‌نامه خود، از این پس در بخش سینمایی، فیلم‌هایی را هم که اکران آنلاین شده‌اند، داوری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که بخش سینمایی جشن حافظ به داوری فیلم‌های اکران شده در طی یک سال اختصاص داشت، با آغاز اکران آنلاین در سینمای ایران، این جشن تغییراتی در قوانینش لحاظ کرد.

امید معلم، دبیر جشن حافظ در این مورد گفت: «امسال به دلیل  شیوع ویروس کرونا و مسائل پیش‌آمده، ما نیز در جشن حافظ تصمیم گرفتیم که اکران آنلاین فیلم‌ها را در قوانین جشن لحاظ کنیم. از این پس داوری‌های جشن حافظ شامل اکران اینترنتی فیلم‌ها نیز می‌شود. فیلم‌هایی که فقط نمایش اینترنتی دارند و در سالن‌های سینما به نمایش درنمی‌آیند، داوری خواهند شد.»

او ادامه داد: «امیدواریم با افزودن این بند، آثار بیشتری را مورد بررسی  و داوری در جشن حافظ قرار بدهیم. این بند شامل فیلم‌هایی با پروانه ساخت سینمایی خواهد شد که تا  تاریخ مشخص شده از سوی جشن حافظ در سالن‌های سینما و یا به صورت اینترنتی نمایش داده شده اند. امیدواریم جشن حافظ از این طریق بتواند از این اتفاق تازه در سینمای ایران (اکران آنلاین)حمایت کند.»

۵۷۵۷

کد خبر 1373674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =