صالحی‌امیری: ۱۰ تا ۲۰ سهمیه دیگر می‌گیریم/از تعویق المپیک ضرر نکردیم

جوان نوشت:سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک این روزها با خیال راحت‌تری در خصوص المپیک برنامه‌ریزی می‌کند. او حالا تقریباً یک سال زمان دارد تا بتواند کاروان ورزش ایران را به بهترین شکل ممکن راهی بزرگ‌ترین آوردگاه ورزش جهان کند.

صالحی‌امیری تعویق یک ساله المپیک را بهترین فرصت برای ایران می‌داند و می‌گوید: «از نظر من تعویق المپیک برای ما زیان‌آور نبود. البته من از فرصت و تهدید صحبت می‌کنم. این تعویق برای ما فرصت بود، چون می‌توانیم در این یک سال برای برگزاری اردوها شرایط ایده‌آلی برای المپیک ۲۰۲۱ داشته باشیم. نکته دیگر اینکه چند مورد حساس داشتیم مثل یزدانی، عباسعلی و سهراب مرادی که شرایط خوبی نداشتند. این فرصت برای این عزیزان که مصدوم شدند، شرایط خوبی را فراهم می‌کند که به تمرینات بازگردند. نکته دیگر اینکه در شرایط به وجود آمده برای ما سلامت مهم است، به همین دلیل من از سود و زیان حرف نمی‌زنم.این یک مطالبه جهانی بوده؛ امریکا، ایتالیا و اسپانیا همه تقاضا داشتند و ما زودتر از همه تقاضای تعویق داشتیم.»
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به شرایط برابر تمام کشورها در این خصوص ادامه می‌دهد: «درباره تعویق المپیک شرایط مشابه ما برای ۲۰۶ کشور وجود دارد. ما با هزینه‌هایی که کردیم ۵۲ سهمیه گرفته‌ایم. پیش‌بینی آقای سجادی این است که حداقل ۱۰ سهمیه و حداکثر ۲۰ سهمیه دیگر بگیریم. هزینه کردیم و در مقابل سهمیه گرفتیم. بودجه در نظر گرفته نیز برای ما خوب است. هدف‌گذاری ما ۱۵۰ میلیارد تومان بود، اما الان هم بودجه خوبی برای ما در نظر گرفته شده است. ارز را از قبل خریداری کرده‌ایم و، چون پیش‌بینی برخی شرایط را می‌کردیم، ارز را از بانک مرکزی با هزینه ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان گرفتیم و با تعویق المپیک خسارتی ندیده‌ایم. اکنون با افزایش بودجه آمادگی بیشتری برای حمایت از فدراسیون‌ها مخصوصاً المپیکی‌ها داریم.»
17302
کد خبر 1373732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =