آخرین جزئیات بخش دوم سریال «نون.خ»/ بابت سانسور نگرانی نداریم

ایلنا نوشت: مهدی فرجی درباره نگاه تلویزیون به سریال‌سازی گفت: تلویزیون ضوابطی دارد که باید اعمال شود. برای اعمال این موارد تلویزیون با کسی تعارف نداشته و جایی که احساس کند، امکان ایجاد حساسیت وجود دارد، اعمال ضوابط کرده و پیشنهاد حذف می‌دهد.

یکی از سریال‌های پرمخاطب تلویزیون که نوروز سال گذشته روی آنتن رفت، مجموعه «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی بود. بر اساس اخبار منتشر شده از این مجموعه، قرار بود «نون.خ» ماه رمضان از شبکه یک سیما پخش شود اما بنا به شرایط موجود پخش این سریال جلو افتاده و قسمت‌های آن کم شده است.

مهدی فرجی (تهیه‌کننده سریال نون.خ) درباره شرایط تولید این مجموعه و علت کاهش قسمت‌های آن گفت: حدود ۷ قسمت از این مجموعه کم شد که بخش‌هایی از آن به این علت بود که ما قصد داشتیم این روزها برای فیلمبرداری برویم و کار را برای ماه مبارک رمضان آماده کنیم اما به دلیل تغییر سیاست‌های سازمان، پخش سریال جلوتر افتاد چراکه قرار شد بعد از نوروز هم جدول پخش شبکه‌ها همچنان نوروزی باشد و برنامه‌های شاد و مفرح از شبکه‌ها پخش شود. بنابراین پخش سریال نون.خ به ۲۰ فروردین که مصادف با شب نیمه شعبان است، موکول شد که تا روز اول ماه مبارک رمضان به پخش خود ادامه می‌دهد.

یکی از موضوعاتی که این روزها تلویزیون را دچار چالش کرده، پخش مجموعه‌هایی همچون پایتخت است که برخی از عوامل آن در طی پخش سریال چندین بار به صداوسیما اعتراض کردند و دلیل آن را سانسور اعمال شده در صحنه‌هایی از مجموعه عنوان کردند، فرجی درباره شرایط پخش سریال‌ها از تلویزیون و به صورت خاص مجموعه «نون.خ»  اظهار داشت: طبیعتا ما با تلویزیون تعامل داریم. به نوعی تلویزیون ضوابطی دارد که باید اعمال شود. برای اعمال این موارد تلویزیون با کسی تعارف نداشته و جایی که احساس کند ضوابط نادیده گرفته شده و می‌تواند حساسیت‌هایی به وجود بیاید، اعمال ضوابط کرده و پیشنهاد حذف می‌دهد. طبیعتا تهیه‌کنندگان و عوامل کار هم اجرا می‌کنند. من فکر می‌کنم که ما در پخش به مشکل جدی برخورد نمی‌کنیم و همچنان با تعامل کار خود را جلو می‌بریم.

وی همچنین درباره داستان فصل دوم مجموعه «نون.خ» توضیح داد: اگر نون.خ را دیده باشید، داستان جایی تمام شد که خبر رسید کسی که قرار است طلب نورالدین را بدهد، فوت کرده است. در این فصل نیز داستان از ادامه این ماجرا شروع شده که نورالدین در حال پرداخت بدهی‌های خود است.

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1373776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =