پیشنهاد آقای نماینده از تریبون مجلس: برای قطع زنجیره کرونا مثل چین برخورد نظامی کنیم /نمی‌شود شل کن سفت کن کرد /آذوقه مردم را به درب منازل ببریم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار اتخاذ روش های نظامی برای قطع زنجیره شیوع کرونا شد.

به گزارش خبرآنلاین، عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس که در جلسه علنی امروز مجلس پشت تریبون رفته بود با تاکید براینکه خود من یک پزشک هستم، گفت: نمی توانیم شل کن سفت کن داشته باشیم، باید رفتاری که در ووهان شد در ایران هم بشود تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود. 

عزیزی با اشاره به زحمات کادر بهداشت و درمانی کشور برای مقابله با کرونا افزود: سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، نیروهای مردمی، استانداران و فرمانداران در مسیر مقابله با کرونا تلاش‌های بسیار زیادی کرده‌اند، ولی می‌توانستیم در مسیر مقابله با این ویروس عملکرد بهتری داشته باشیم. 

وی گفت: چین در ووهان پلیسی عمل نکرد بلکه نظامی عمل کرد، نگذاشت مردم بیرون بیایند و آذوقه را به درب منازل برد. باید در ایران هم معیشت کارگران و مردم تامین شود بعد بگوییم بیرون نیایید. نمی شود گفت بیرون نیایید و بعد به معیشت هم توجه نکرد. 

عزیزی گفت:چین یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری توانسته کرونا را مهار کند، چرا ما با ۸۰ میلیون نفر نمی‌توانیم از مهار این ویروس برآئیم؟اگر با روش فعلی برای مهار کرونا اقدام کنیم، جامعه دچار استرس شده و عملاً مهار آن سخت خواهد شد. 

این نماینده مجلس گفت: اگر نظامی عمل کنیم صددرصد مردم بیرون نخواهند آمد. در سیزده به در پلیسی عمل شد و موفق بودیم اگر نظامی عمل کنیم می توانیم زنجیره شیوع را قطع کنیم.

عزیزی گفت: این وضعیت فعلی استرس ایجاد خواهد کرد،  هر روز ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر به مبتلایان به کرونا اضافه می شود. با روش فعلی این ویروس تبدیل به وضعیت مزمنی خواهد شد که اشتغال، تولید کارخانه ها و ... را دچار آسیب خواهد کرد.اگر می خواهیم این زنجیره را قطع کنیم باید قوای سه گانه کنار هم به یک فکر مشترک برسند و جلوی این آسیب ها گرفته شود. خرج و مخارج زندگی مردم را برای یک ماه تامین کنیم. حتما پیشگیری مقدم بر درمان است  و هزینه آن یک‌سوم درمان است، در حالی که راندمان آن هم ۱۱ تا ۳۰ برابر است.

۲۷۲۷

کد خبر 1373789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =