تغییر در مراسم سالانه روز ارتش/ ۲۹ فروردین «رژه یاوران سلامت» برگزار می‌شود /کرونا تاثیری بر توان دفاعی ارتش داشته است؟

معاون هماهنگ کننده ارتش از عدم برگزاری رژه روز ارتش در روز ۲۹ فروردین سال جاری به دلیل کرونا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در نشست خبری که صبح امروز (سه‌شنبه) در ستاد ارتش برگزار شد، با تبریک نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج)، اظهار داشت: مراسم ۲۹ فروردین سالروز بزرگداشت ارتش و رژه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران از سال ۵۸ تا به امروز مراسم رژه در تهران و مراکز استان‌ها برگزار می‌شد، این مراسم قدرت نیروهای مسلح را به نمایش می‌گذارد، که این نمایش موجب می‌شود که نیروهای مسلح آمادگی لازم را دارد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

*{ با اشاره به شرایط کشور و گسترش ویروس کرونا در کشور،}: بنابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بنابر تدبیر فرمانده کل ارتش و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح و نظر مقام معظم رهبری ارتش جمهوری اسلامی ایران طرح جایگزین را طراحی و انجام می‌دهد.

* رژه نیروهای مسلح امسال برگزار نخواهد شد،  رژه خدمت با شعار یاوران سلامت در ۲۹ فروردین امسال برگزار می‌شود.

*{ با اشاره به ماموریت اصلی ارتش در حفظ توان دفاعی و امنیت کشور}: گسترش ویروس کرونا در کشور تاثیری بر توان دفاعی ارتش نداشته و ما با رعایت اصول بهداشتی توانسته‌ایم به بهترین شکل ممکن ماموریت‌های خود را انجام دهیم.

*با نگاه فرمانده کل ارتش و انتظارات مردم، ارتش از همان ابتدا وارد عمل شده و کمک‌های لازم نیز در حال انجام است. ارتش مسئولیت دفاع از کشور را برعهده دارد و در کنار مسئولیت اصلی خود یعنی دفاع از کشور و تأمین امنیت، ظرفیت‌های درمانی خود را نیز به میدان خدمت رسانی به مردم عزیزمان آورده است.

* با وجود نگرانی‌ها در پی شیوع ویروس کرونا در کشور این موضوع تأثیری بر مأموریت اصلی ارتش در حفظ توان دفاعی و امنیت کشور نداشته است، شرایط امنیت کشور بسیار خوب است.

* ما در راستای اهداف ستاد ملی مقابله با کرونا اقدامات بسیار گسترده‌ای را به مناسبت روز ارتش، از ۲۰ فروردین به بعد آغاز و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهیم داد و خدمات گسترده‌ای به مردم می‌دهیم. اقدامات خدماتی و بهداشتی ما در این روزها افزایش چشمگیری خواهد داشت و ما با شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» بحث ضد عفونی کردن محله‌ها، توزیع بسته‌های بهداشتی در مناطق محروم و اختصاص تخت‌های بیمارستانی و امکانات بهداشتی بیشتری به این امر اختصاص می‌دهیم به شکلی که برای مردم محسوس باشد.

*{با اشاره به سالروز شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی}: ما همواره مراسم بزرگداشت سپهبد شهید صیادشیرازی را برگزار می‌کردیم اما با توجه به شرایط موجود کشور مراسمی مانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت و طرح جایگزین با عنوان «سپهبدهای اخلاص» برای بزرگداشت سه سپهبد شهید کشور «شهیدان سپهبد قرنی، سپهبد صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی» با تدبیر فرماندهی کل ارتش و با هماهنگی سایر نیروها برای قدردانی از زحمات این عزیزان و بزرگداشت شهدا برگزار می‌شود که نماد وحدت و یکدلی میان نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1373820

برچسب‌ها