دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان به حساب ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر واریز می کند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: براساس مصوبات ستاد اقتصادی دولت، ۲۵ هزار میلیارد تومان برای ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با اعتبار یک میلیونی در نظر گرفته شده که به تدریج از یارانه این خانوارها کم خواهدشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حسین خوش اقبال با اشاره به پیامدهای اقتصادی واجتماعی بیماری کرونا درکشور واستان کردستان، اظهار داشت: با استناد به مصوبات ستاد اقتصادی دولت‌ جهت حمایت از اقشار کم درآمد به سه میلیون نفر در چهار نوبت بسته حمایتی ۲۰۰تا ۶۰۰ هزار تومان تعلق خواهد گرفت که مرحله دوم آن پایان فروردین ماه پرداخت خواهد شد.
وی افزود: همچنین وامی بین یک تا دو میلیون تومان با نرخ ۴ درصد در اختیار ۴ میلیون خانوارکم درآمد قرار می گیرد.
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی وانتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود ابراز داشت: برای کسب و کارهایی که به علت بیماری کرونا دراستان تعطیل و یا دچار کسادی شده اند، وامی با نرخ ۱۲ درصد وبازپرداخت دوساله، در نظر گرفته شده که باچند ماه تاخیر در باز پرداخت ،از اول مهرماه بازپرداخت اقساط آن شروع خواهد شد. 
خوش اقبال تصریح کرد: در این راستا ۵ هزار میلیارد تومان دراختیار صندوق بیمه بیکاری گذاشته شده تا به افرادی که بیکاری می‌شوند طبق معیارهایی که دارند به تدریج پرداخت کنند.
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان هم برای بحث کرونامصوب شده که بخشی از این به تولیداتی پرداخت می‌شود که وزارت بهداشت و درمان اعلام می‌کند و بخشی نیز به شرکت‌های دانش بنیان و بخش اعظم آن هم برای نیازمندیهای دانشگاههای وزارت بهداشت، درنظر گرفته شده است.

46

کد خبر 1373913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =